Drugstore HiPP
Drugstore HiPP – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 159
HiPP Organic broth with noodles and turkey meat - 6× 190 g
15.09 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and soup, for babies from 8 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 13.24 €/1 kg
HiPP Babysanft bedtime bath 350 ml
8.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - for children, cleaning and relaxing, formula: vegan, 350 ml volume - 2.37 €/100 ml
HiPP BIO 100% fruit Apple-Peach-Forest fruit from 4 months, 100 g
Amazing Deal
from
1.12 €
Save 0.40 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 5 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
HiPP BIO Snackie Pear-Banana-White Grape-Oats 6×120 g
9.59 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 13 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 6 pc(s)
HiPP BIO Vegetable soup with veal - 6× 190 g
15.09 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and soup, for babies from 6 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 13.24 €/1 kg
HiPP BIO Fruit porridge with whole grain cereals - 6× 190 g
12.99 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs -...
HiPP BIO Snackie Pear-Orange-Mango-Banana-Rice 6×120 g
9.59 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 13 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 6 pc(s)
HiPP BIO Plums from 4 months, 6 × 125 g
10.39 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, with probiotics, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 25.98 €/1 kg
HiPP Potatoes with rabbit meat and fennel from 4 - 6 months, 190 g
from
2.25 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 5 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 12.45 €/1 kg
HiPP BIO Plum Nectar - 6×200 ml
12.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - for children from 5 months, 6 pieces in the package - 2.08 €/pcs
HiPP Babysanft Washing foam Duck 250 ml
7.49 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - for children, cleaning, moisturising, softening and softening, formula: vegan, 250 ml volume - 3 €/100 ml
HIPP Organic spaghetti bolognese from 4 months, 190 g
from
2.25 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 5 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 12.45 €/1 kg
HiPP BIO Chicken soup with wheat semolina 6× 190 g
15.09 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - soup, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 13.24 €/1 kg
HiPP Mini pasta with Alaskan cod in butter vegetables 6× 190 g
15.09 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 13.24 €/1 kg
HiPP Organic potato puree with corn and turkey - 6×125 g
10.39 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 4 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 13.85 €/1 kg
HiPP BIO Vegetable soup with turkey meat - 6× 190 g
15.09 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and soup, for babies from 5 months, no added salt, 6 pc(s) in the package - 2.52 €/pcs - from 13.24 €/1 kg
HiPP Organic turkey meat 6×125 g
18.29 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 5 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 3.05 €/pcs - from 24.39 €/1 kg
HiPP Babysanft face and hand wipes 20 pcs
from
1.31 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Wet Wipes - children's, on your hands and face, cleaning, neutral pH, contains 99% water, without perfume, suitable for children's skin, 20 pcs in a pack
HiPP 4 Combiotic 600 g
Great price
17.89 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula toddler, suitable from 24 months, contains probiotics, no added sugar, contains prebiotics and with cow's milk - 29.82 €/1 kg
HiPP BIO Beef 6×125 g
18.29 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 5 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added salt, 6 pc(s) in the package - 3.05 €/pcs - from 24.39 €/1 kg
HiPP Babysanft Sensitive face and body 100 ml
6.99 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Body Cream - moisturising and nourishing, skin type: sensitive, suitable from Birth
HIPP Pasta with sea fish, broccoli and cream from 10 months, 220 g
from
2.44 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat and pasta, for babies from 10 months, no added salt, 1 pc(s) in the package - from 13.95 €/1 kg
HiPP BIO Apple-grape juice - 6×200 ml
12.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drink - for children from 5 months, 6 pieces in the package - 2.08 €/pcs
HiPP baby milk container
3.69 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Storage Jar -