Herbal Teas
Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 1,666
JUKL Red clover 50 g
5.27 €
175.67 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is clover with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g, volume...
Abuamo Oolong Tea Loose Roasted 50 g
9.96 €
199.20 €/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Chinese, weight 50 g - 199.20 €/1 kg
Tea Garden Turkish Tea Rize - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single-grain, Turkish, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden - China Gunpowder Special - Heavenly Temple ® - green tea, 90 g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea garden Holy Basil (Tulsi)
3.87 €
96.75 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is basil with a positive impact on immunity, single-species, Egyptian, weight 40 g - 96.75 €/1 kg
Tea Garden Yogi Fairy Tale
8.66 €
108.25 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Ayurvedic, sprinkled, tea blend, German, weight 80 g, anise composition, Fennel, cloves, liquorice and cinnamon - 108.25 €/1 kg
Tea Garden Anchorflower Buds
3.87 €
77.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is anchorage with a positive impact on immunity and energy and memory, single-species, Czech, weight 50 g - 77.40 €/1 kg
Pangea Tea loose tea Rooibos yogurt-raspberry 50g
2.96 €
59.20 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea herbal powdered, flavoured, weight of contents 50g, in a three-layer bag with Al foil to preserve freshness - 59.20 €/1 kg
Tea Garden - Jiaogulan - Ginseng - herbal tea 40 g
8.66 €
216.50 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Chinese, weight 40 g - 216.50 €/1 kg
Tea Garden China Lapsang Souchong - black tea, 90g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is cinnamon with a positive impact on energy and memory, single-species, Chinese, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden Nepal Masala - ayurvedic black tea, 90g
8.66 €
96.22 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Nepali, weight 90 g, anise composition, cloves, cinnamon, heather and ginger - 96.22 €/1 kg
Pangea Tea black loose tea Puerh 50g
3.26 €
65.20 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea black powdered, weight of contents 50g, in a three-layer bag with Al foil to preserve freshness - 65.20 €/1 kg
Jukl Contryhel infusion, 50 g
2.61 €
52.20 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, powdered, the raw material used is contryhel with a positive impact on the regulation of female hormones and the genital tract, single-species, weight 50 g -...
Tea Garden - China Jasmine Bai Mao Huo - Jasmine Tea, 90 g
8.22 €
91.33 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 90 g - 91.33 €/1 kg
Tea Garden Christmas Bakery ® in a box - fruit tea
10.84 €
108.40 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity and rooibos, sprinkled, tea blend, German, weight 100 g, composition lemongrass, cloves, grunts, hibiscus, apple, Linden, orange, cinnamon, I'm not sure, rosehip and...
Tea Garden Alpine Herbs
3.87 €
77.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, German, weight 50 g, anise composition, Fennel, contryhel, Motherwort, sage and rosehip - 77.40 €/1 kg
Tea Garden Lemongrass
3.87 €
77.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Egyptian, weight 50 g - 77.40 €/1 kg
JUKL Valerian root 50 g
3.18 €
106 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is valerian with a positive impact on immunity, detoxification and digestion and digestion, single-species, Czech, weight 30 g,...
JUKL Herbal Tea For Pregnant Women 100g
5.39 €
53.90 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose leaf, tea blend, Czech, weight 100g, volume 100ml, ingredients: bilberry, fennel, lady's mantle, liquorice, raspberry and rose - 53.90 €/1 kg
Jukl Mullein flower, 30 g
3.26 €
65.20 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, weight 50 g - 65.20 €/1 kg
Jukl Anemone, 50 g
3 €
60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, weight 50 g - 60 €/1 kg
Tea Garden Formosa Orange Oolong 500 g
43.47 €
86.94 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green and oolong, sprinkled, tea blend, Taiwanese, weight 500 g, composition orange - 86.94 €/1 kg
In the category Herbal Teas on Alza.sk, we currently have a total of 1666 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógyteák