Herbal Teas
Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 1,667
BASILUR Old Town Festive Town Paper 75g
New arrival
5.19 €
69.20 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.09 €/pcs - from 69.20 €/1 kg
BASILUR Around The World Christmas in Prague Red Tin 75g
New arrival
10.89 €
145.20 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.18 €/pcs - from 145.20 €/1 kg
BASILUR Winter Theatre Act I: First Snow Paper 75g
New arrival
8.69 €
115.87 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.14 €/pcs - from 115.87 €/1 kg
BASILUR Winter Theatre Act II: Joyful Hearts Paper 75g
New arrival
8.69 €
115.87 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.14 €/pcs - from 115.87 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Assorted paper envelope 40 gastro bags
New arrival
10.49 €
131.13 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.17 €/pcs - from 131.13 €/1 kg
BASILUR Four Seasons Winter Tea Paper 100g
New arrival
5.59 €
55.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.09 €/pcs - from 55.90 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Cranberries Paper 100g
New arrival
6.09 €
60.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.10 €/pcs - from 60.90 €/1 kg
BASILUR Vintage Winter Holidays Paper 85g
New arrival
6.09 €
71.65 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.10 €/pcs - from 71.65 €/1 kg
BASILUR Festival Frosty Evening Paper 100g
New arrival
6.09 €
60.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.10 €/pcs - from 60.90 €/1 kg
RISTON Christmas Tree Paper 50g
New arrival
5.19 €
103.80 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.09 €/pcs - from 103.80 €/1 kg
Cupper Organic Matcha Energy Green Tea 20 × 2 g
New arrival
from
3.92 €
50.47 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 0.20 €/pcs - from 50.47 €/1 kg
TARLTON Christmas Festive Tea Moments Black Paper 80g
New arrival
6.49 €
81.13 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.11 €/pcs - from 81.13 €/1 kg
RISTON Merry Christmas Red Santa Tin 85g
New arrival
9.19 €
108.12 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.15 €/pcs - from 108.12 €/1 kg
TARLTON Christmas Eve Magic Paper 80g
New arrival
6.49 €
81.13 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.11 €/pcs - from 81.13 €/1 kg
BASILUR Old Town Magic Town Paper 75g
New arrival
5.19 €
69.20 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.09 €/pcs - from 69.20 €/1 kg
BASILUR Festive Treats Season's Treasure Tin 75g
New arrival
7.79 €
103.87 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.13 €/pcs - from 103.87 €/1 kg
BASILUR Around the World Christmas in Prague Bronze Tin 75g
New arrival
10.89 €
145.20 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.18 €/pcs - from 145.20 €/1 kg
BASILUR Winter Berries Blackcurrant Paper 100g
New arrival
6.09 €
609 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.10 €/pcs - from 609 €/1 kg
BASILUR Vintage Assorted sachet 19×2g and 6×1.5g
New arrival
5.19 €
110.43 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.09 €/pcs - from 110.43 €/1 kg
Hampstead Tea luxury petrol wooden tea bag mix cassette 117pcs - 9 types
from
51.40 €
40.76 €/kg
In stock > 5 pcs
Tea fruit tea, herbal tea, black tea, green tea, tea bag, Bio, tea cassette - from 0.44 €/pcs - from 40.76 €/1 kg
Hampstead Tea luxury black wooden tea bag mix cassette 117pcs - 9 types
from
51.40 €
40.76 €/kg
In stock 1 pcs
Tea fruit tea, herbal tea, black tea, green tea, tea bag, Bio, tea cassette - from 0.44 €/pcs - from 40.76 €/1 kg
JUKL Anaemia Herbal Tea 100g
5.41 €
54.10 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose leaf, tea blend, Czech, weight 100g, volume 8300ml, ingredients: strawberry, raspberry, horsetail, rosemary, yarrow, sage, centaury, mistletoe and juniper -...
Tea garden hibiscus flower
3.87 €
77.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is hibiscus with a positive impact on immunity, nerves and sleep and energy and memory, single-species, Egyptian, weight 50 g -...
Tea Garden Blue Tea - Clitoria ternata
11.27 €
375.67 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Chinese, weight 30 g - 375.67 €/1 kg
In the category Herbal Teas on Alza.sk, we currently have a total of 1667 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógyteák