Hair Greases and Waxes
Hair Greases and Waxes – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 487
Schwarzkopf Professional OSiS+ Sparkler 300 ml
11.90 €
3.97 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, protects from external influences, light hold, volume 300 ml - 3.97 €/100 ml
SCHWARZKOPF Professional Silhouette Flexible Hold Hairspray 750 ml
13.90 €
1.85 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro coloured, fine, greasy, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, volume 750 ml - 1.85 €/100 ml
KÉRASTASE Discipline Fluidissime 150ml
Discounted -3 %
31.90 €
32.90 €
21.27 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for unruly and frizzy hair, volume 150 ml - 21.27 €/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Invigo Sun Care Set 650 ml
47.90 €
73.69 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Haircare Set contains: Shampoo 300 ml, Conditioner 200 ml, Hair spray 150 ml
TENAX Extra Strong Hold Pomade 125 ml
11.90 €
9.52 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair pomade - for kids, extra strong hold - 9.52 €/100 ml
REUZEL Liquid Death Severed Head Pomade 95 g
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair pomade - for men, strong hold, matte
REDKEN Frizz Dismiss 40 Rebel Tame 250 ml
29.90 €
11.96 €/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for frizzy and unruly, effect: smoothing - 11.96 €/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Serie Expert Pro Longer 10-in-1 Cream 150 ml
23.90 €
15.93 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for long hair, protects from high temperature and split ends, volume 150 ml - 15.93 €/100 ml
MATRIX High Amplify 250 ml
15.90 €
6.36 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for all hair types, volume 250 ml - 6.36 €/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Tecni.Art Fix Design Spray 200 ml
17.90 €
8.95 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, extra strong hold, volume 200 ml - 8.95 €/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Eimi Extra Volume 500 ml
14.90 €
2.98 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for all hair types, provides protection from UV radiation, strong hold, volume 500 ml - 2.98 €/100 ml
REUZEL Styling Grey Pomade Extreme Hold 35 g
7.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair pomade - for men, extra strong hold, volume
REUZEL Styling Red Pomade Water Soluble 35 g
Great price
8.19 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair pomade - for men, strong hold, gloss
MATRIX Fixer hairspray with flexible fixation 400 ml
Great price
14.90 €
3.73 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, volume 400 ml - 3.73 €/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ Mighty Matte 100 ml
13.90 €
13.90 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for all hair types, strong hold, volume 100 ml - 13.90 €/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Eimi Boost Bounce 300 ml
12.90 €
4.30 €/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for wavy and curly hair, medium hold, volume 300 ml - 4.30 €/100 ml
GOLDWELL StyleSign Textrure Roughman100 ml
Great price
14.90 €
14.90 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - professional and vegan, for normal hair, protects from external influences and colour fading, extra strong hold, volume 100 ml - 14.90 €/100 ml
MATRIX Vavoom Freezing Spray Extra Full 500 ml
13.90 €
2.78 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, volume 500 ml - 2.78 €/100 ml
MATRIX Instacure strengthening rinseless cream 150 ml
18.90 €
12.60 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for damaged, weak and thinning hair, protects from high temperature and breakage, volume 150 ml - 12.60 €/100 ml
GOLDWELL StyleSign Textrure Sea Salt Spray 200 ml
Great price
15.90 €
21.20 €/100 ml
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional and vegan, for all hair types, protects from external influences and colour fading, strong hold, volume 75 ml - 21.20 €/100 ml
Kérastase Curl Manifesto Refresh Absolu styling spray for curly and frizzy hair 190 ml
Discounted -3 %
31.90 €
32.90 €
16.79 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for wavy and curly hair, volume 190 ml - 16.79 €/100 ml
WELLA PROFESSIONALS Eimi Texture Bold Move 150 ml
11.90 €
7.93 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - professional, for all hair types, medium hold, volume 150 ml - 7.93 €/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ Freeze 500 ml
11.90 €
2.38 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, provides protection from UV radiation and high temperature, strong hold, volume 500 ml - 2.38 €/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ Mess Up 100 ml
9.69 €
9.69 €/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - professional and vegan, for all hair types, medium hold, volume 100 ml - 9.69 €/100 ml
In the category Hair Greases and Waxes on Alza.sk, we currently have a total of 487 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Vosky a pomády na vlasy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Hajwaxok, pomádék