Hair Fixative Spray
Hair Fixative Spray – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 384
Pacinos Dryfi Matte Matte Paste 118 ml
14.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - for all hair types, medium hold, volume 118 ml - 12.63 €/100 ml
WELLA EIMI Thermal Image 150 ml
9.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, protects from high temperature, light hold, volume 150 ml - 6.59 €/100 ml
WELLA SP Performance R 500 ml
8.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - professional, pro all hair types, extra strong hold, volume 500 ml - 1.66 €/100 ml
Schwarzkopf Professional OSiS+ Flexwax 85 ml
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional and vegan, for all hair types, strong hold, volume 85 ml - 16.35 €/100 ml
MORGAN'S Texture Clay 75 ml
Amazing Deal
9.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Clay - for all hair types, strong hold, volume 75 ml - 13.20 €/100 ml
SCHWARZKOPF TAFT Looks MaXX Power gel 150 ml
7.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - vegan, for coloured, fine, greasy, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, protects from external influences, strong hold, volume 150...
KÉRASTASE Couture Styling L'incroyable Blowdry 150ml
Discounted -3 %
31.90 €
32.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - professional, for all hair types, protects from high temperature, volume 150 ml - 21.27 €/100 ml
MORGAN'S Matt Pomade Low Shine / Firm Hold 100 ml
Great price
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair pomade - for men, medium hold, matte - 12.90 €/100 ml
BEVIRO Sea Salt Texturising Spray Extreme Hold 50ml
13.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - for all hair types, extra strong hold, volume 50 ml - 27 €/100 ml
MORGAN'S Sea Salt Spray 100 ml
Amazing Deal
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - for all hair types, light hold, volume 100 ml - 13.90 €/100 ml
L'ORÉAL PARIS Studio Line Xtreme Hold Indestructible 150ml
5.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - for coloured, fine, greasy, normal, damaged, dry, wavy, curly, unruly, frizzy, aging and greying hair, extra strong hold, volume 150 ml - 3.53 €/100 ml
AMERICAN CREW Fiber 85 g
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Paste - for all hair types, strong hold, weight 85 g
Schwarzkopf Professional OSiS+ Soft Dust 10g
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Powder - professional and vegan, for all hair types, light hold, weight 10 g - 139 €/100 g
KÉRASTASE Genesis Homme Cire d'épaisseur Texturisante 75 ml
Discounted -3 %
31.90 €
32.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Wax - professional, for all hair types, protects from UV radiation, high temperature, external influences and hair loss, medium hold, volume 75 ml - 42.53 €/100 ml
SYOSS Max Hold - hairspray mini 75 ml
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hairspray - pro normal hair, provides protection from UV radiation, high temperature and external influences, strong hold, volume 75 ml - 5.45 €/100 ml
Noberu Ocean Powder Texture Spray 150 ml
17.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - luxurious, for all hair types, protects from external influences, light hold, volume 150 ml - 11.93 €/100 ml
HEY JOE Matt Clay, hair clay 100 ml
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Clay - for all hair types, strong hold, volume 100 ml - 12.90 €/100 ml
SYOSS Max Hold Gel 250 ml
8.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Gel - for all hair types, extra strong hold, volume 250 ml - 3.56 €/100 ml
Kérastase Curl Manifesto Gelée Curl Contour styling cream for wave definition 150 ml
Discounted -3 %
31.90 €
32.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Treatment - for women, leave-in, for wavy and curly, effect: hydration, nutrition, gloss and softness - 21.27 €/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Tecni.Art Volume Extra Full Mousse 250 ml
17.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - professional, for all hair types, strong hold, volume 250 ml - 7.16 €/100 ml
MORGAN'S Matt Clay 120 ml
Great price
13.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Clay - for all hair types, strong hold, volume 120 ml - 11.58 €/100 ml
AMERICAN CREW Forming Cream 85 g
10.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Cream - for normal hair, medium hold, weight 85 g
SCHWARZKOPF TAFT foam hardener ultra strong volume 200 ml
6.49 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Mousse - vegan, for all hair types, provides protection from external influences, strong hold, volume 200 ml - 3.25 €/100 ml
L'ORÉAL PROFESSIONNEL Tecni.Art Fix Design Spray 200 ml
19.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - professional, for all hair types, extra strong hold, volume 200 ml - 9.95 €/100 ml
In the category Hair Fixative Spray on Alza.sk, we currently have a total of 384 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Fixační spreje na vlasy
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Hajfixáló spray