Green Tea
Green Tea – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 316
Tarlton Green Love Soursop & Rose petals paper 100 g
5.59 €
55.90 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.47 €/pcs - from 55.90 €/1 kg
BASILUR Floral Harmony Lavender Berry paper 75 g
7.39 €
98.53 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition lavender and currant - 1.23 €/pcs - from 98.53 €/1 kg
English Tea Shop 25 pcs Pyramid, Advent Calendar White, Puzzles, Organic
13.89 €
289.38 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Advent Calendar - organic, British brand, gift set, 13 flavours, tea mix - 0.56 €/packet - from 289.38 €/1 kg
BASILUR Bouquet Jasmine 25 × 1,5 g, cover
Discounted -10 %
4.29 €
4.79 €
112.89 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, weight 38 g, composition jasmine - 0.17 €/pcs - from 112.89 €/1 kg
Pukka Supreme Matcha Green BIO 20 × 1,5 g
5.49 €
77.32 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, herbal and matcha, tea bags, tea blend, weight 71 g - 0.27 €/pcs - from 77.32 €/1 kg
BASILUR Premium Ceylon green unshelled 100 × 2 g
8.29 €
41.45 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, bags, single species, Sri Lankan, weight 200 g - 0.69 €/pcs - from 41.45 €/1 kg
BASILUR Vintage Christmas Tree 85 g, paper
6.09 €
71.65 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 85 g, composition of the cornflower, apple, passion fruit and mango - 71.65 €/1 kg
Basilur Merry Berry Assorted Vol. II 20 × 2 g, 10 × 1.5 g, 10 × 1.8 g
10.49 €
143.70 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, black and fruit, tea blend, weight 73 g - 143.70 €/1 kg
BASILUR gift Blue Tea Assorted pack of 40 gastro bags
10.49 €
174.83 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, weight 60 g, composition lavender and butterfly flower - 0.87 €/pcs - from 174.83 €/1 kg
Leros tea party, Chinese green tea 20 × 2 g
from
2.77 €
79.75 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green, bags, single-species, Czech, weight 40 g - from 0.14 €/pcs - from 79.75 €/1 kg
Teekanne Wooden cassette 6 × 10 bags
22.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - 6 species: Earl Grey, Zen Chai, World of Fruits Fresh Orange, World of Fruits Fruit Kiss, World of Fruits Ginger Lemon, World of Fruits Wild Berry
TARLTON Tea Pot Glorious Harmony Green Tea Tin 100g
10 €
100 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - loose green loose tea with strawberry pieces and the aroma of graviola, guava and strawberry - 100 €/1 kg
English Tea Shop Tea mix Morning, noon and night 40g, 20 pcs organic ETS20
4.69 €
117.25 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.23 €/pcs - from 117.25 €/1 kg
Pukka BIO Herbal collection 20 sachets
6.49 €
223.79 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green and herbal, bags, tea blend, weight 29 g, composition basil, lemongrass, Chamomile, licorice, Lavender, Linden, mint and ginger - 223.79 €/1 kg
BASILUR Gin & Tonic Tea Blue Book Assorted Tin 32 × 1,5 g
16.19 €
337.29 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, Weight 48 g, composition lemongrass, hibiscus, butterfly flower and juniper - 2.70 €/pcs - from 337.29 €/1 kg
BASILUR Winter Night´s Dream North Lights 100 g, tin
12.69 €
126.90 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition strawberry and rose - 126.90 €/1 kg
Hampstead Tea BIO Green tea with mint and liquorice 20 pcs
from
4.47 €
98 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, the raw material used is liquorice and mint with a positive impact on the respiratory tract and digestion and digestion, single-species, Indian, weight 50 g -...
BASILUR Serene Blooms Sweet Treats sheet 75 g
7.39 €
98.53 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition strawberry and rose - 0.15 €/pcs - from 98.53 €/1 kg
BASILUR Floral Harmony Cherry Blossoms paper 75 g
7.39 €
98.53 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, single-species, Sri Lankan, weight 75 g, composition of rose - 1.23 €/pcs - from 98.53 €/1 kg
English Tea Shop Everyday Wellness Set 30g, 20 pcs organic ETS20
4.69 €
156.33 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, great gift, box of 20 bags, 5 flavours, tea mix - 0.23 €/pcs - from 156.33 €/1 kg
TARLTON Christmas Merry Mingle 40 g, paper
5.19 €
129.75 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 129.75 €/1 kg
English Tea Shop Seasonal Wellness Favourites 40 sachets Organic
13.89 €
217.03 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, fruity and rooibos, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g - 0.35 €/pcs - from 217.03 €/1 kg
BASILUR gift Pink Tea Assorted 40 gastro bags
10 €
166.67 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, bags, tea set, Sri Lankan, weight 60 g, composition of hibiscus - 0.83 €/pcs - from 166.67 €/1 kg
Basilur Tea Book III. Green 100 g tin
13.99 €
139.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - gift tin packaging with quality Ceylon green loose tea flavoured with strawberry and cranberry - with aromas of fruit, vanilla and cream. - 139.90 €/1 kg
In the category Green Tea on Alza.sk, we currently have a total of 316 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Zelené čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Zöld teák