Fruit Pouches
Fruit Pouches – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 287
DEVA peach, mango 6×90 g
5.19 €
9.61 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals, no added sugar, v balení 6 pc(s)
Good Gout BIO Oat dessert with strawberry and banana 90 g
2.29 €
25.44 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, v balení 1 pc(s)
SALVEST Ponn BIO Mango 100% (100 g)
1.69 €
16.90 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, v balení 1 pc(s)
Good Gout Organic Banana 4×85 g
6.39 €
18.79 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, v balení 4 pc(s)
FruchtBar Organic fruit pocket with apple, banana, plum and blackcurrant 100 g
1.69 €
16.90 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 7 months, v balení 1 pc(s)
Ella's Kitchen BIO Orange One fruit puree with mango 90 g
1.80 €
20 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Fruit puree apple-strawberry 120 g
1.39 €
11.58 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 5 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, v balení 1 pc(s)
GERBER Natural capsule apple, banana and strawberry 90 g
1.25 €
13.89 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Beggs Organic Kiwi and banana 3×120 g
5.19 €
14.42 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, gluten-free, no added sugar, v balení 3 pc(s)
HOLLE Bio Demeter Penguin porridge 6 × 110 g
10.90 €
16.52 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, finished foods and pulp, pro děti od 12 months, no added sugar, no added salt, palm oil free, v balení 6 pc(s)
POPOTE Organic figs 120 g
3.69 €
30.75 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months
Ella's Kitchen Organic strawberry and apple 120 g
1.99 €
16.58 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
SMILEAT Organic capsule Greek yoghurt, banana and oats 100 g
2.15 €
21.50 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 9 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, no added salt, s cow's milk, v balení 1 pc(s)
SMILEAT Organic capsule Greek yoghurt, apple, banana, raspberry and rice 100 g
from
1.35 €
18.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 9 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, s cow's milk, v balení 1 pc(s)
Ella's Kitchen Organic Mango Snack 70 g
1.49 €
21.29 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Good Gout Organic Carrots with raspberries 120 g
1.99 €
16.58 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
SALVEST Ponn BIO Apricot with apple (100 g)
1.69 €
16.90 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, v balení 1 pc(s)
SMILEAT Organic capsule almond milk, apple, pineapple, mango and banana 100 g
3.46 €
34.60 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 9 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, v balení 1 pc(s)
SALVEST Ponn BIO Fruit puree with raspberries (110 g)
1.96 €
17.82 €/kg
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, v balení 1 pc(s)
Ella's Kitchen Organic Peach Snack 70 g
1.49 €
21.29 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, v balení 1 pc(s)
POPOTE Organic mirabelles 120 g
4.19 €
34.92 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months
Good Gout Organic Pear Breakfast 3×70 g
5.49 €
26.14 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, v balení 3 pc(s)
POPOTE Organic banana 120 g
2.69 €
22.42 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months
POPOTE Organic pear 120 g
3.19 €
26.58 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months
In the category Fruit Pouches on Alza.sk, we currently have a total of 287 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Ovocné kapsičky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Tasakos gyümölcspürék