Fruit Pouches
Fruit Pouches – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 283
HOLLE Panda Peach BIO peach apricot banana spelt 6×100 g
9.99 €
16.65 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, no added salt, v balení 6 pc(s)
Good Gout Organic Pear Williams with beetroot 120 g
Amazing Deal
1.99 €
Save 0.20 €
16.58 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Beggs Organic Kiwi and banana 12×120 g
16.35 €
11.35 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, v balení 12 pc(s)
HELLO Smoothie Pineapple 10×200 ml
6.99 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, does not contain preservatives and artificial dyes, v balení 10 pc(s)
Beggs Organic Butternut Squash and Apples 120 g
1.54 €
12.83 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, v balení 1 pc(s)
HiPP BIO 100% fruit Apple-Banana-Nut from 4 months, 100 g
from
1.12 €
13.93 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 5 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Good Gout Organic Blueberry Breakfast 3×70 g
6.79 €
32.33 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, v balení 3 pc(s)
Mixit Organic Fruit Capsule - 100% Pear 4×100 g
6.19 €
15.48 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, no added sugar, palm oil free, lactose free, v balení 4 pc(s)
Mixit Organic fruit pocket - 100% Mango 4×100 g
6.19 €
15.48 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, no added sugar, palm oil free, lactose free, v balení 4 pc(s)
Beggs Organic Smoothie with fruit, yoghurt and oatmeal 120 g
1.54 €
12.83 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, v balení 1 pc(s)
SALVEST Ponn Organic Apple with blueberries (100 g)
Great price
1.69 €
Save 0.10 €
16.90 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, v balení 1 pc(s)
Good Gout BIO Oat dessert with strawberry and banana 3×90 g
6.89 €
25.52 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, reduced lactose content, no added sugar, no added salt, v balení 3 pc(s)
Rudolfs Organic Apple, banana, blueberry 6 × 110 g
5.69 €
8.62 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, v balení 6 pc(s)
HELLO Smoothie Apricot 10×200 ml
6.99 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, does not contain preservatives and artificial dyes, v balení 10 pc(s)
FruchtBar Organic fruit pocket with banana, peach and mango 3×100 g
6.49 €
21.63 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 7 months, v balení 3 pc(s)
HiPP BIO Hippies Apple Peach Mirabelka 8×100 g
12.89 €
16.11 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, v balení 8 pc(s)
GERBER Organic capsule pear, apple and banana 90 g
1.29 €
14.33 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 5 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Ella's Kitchen BIO Breakfast banana and yoghurt 100 g
1.79 €
17.90 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, no added salt, s cow's milk, v balení 1 pc(s)
GERBER Natural banana and apple capsule 90 g
1.19 €
13.22 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Ella's Kitchen BIO Orange One fruit puree with mango 5×90 g
8.85 €
19.67 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 5 pc(s)
Ella's Kitchen BIO Pumpkin, carrot, apple and plum 120 g
2.55 €
21.25 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Good Gout Organic Apple and Figs 3×120 g
8.31 €
23.08 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, v balení 3 pc(s)
Good Gout BIO Vanilla dessert with pear 90 g
2.29 €
25.44 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, gluten-free, v balení 1 pc(s)
Ella's Kitchen Organic fruit and vegetable mix (4×120 g)
9.19 €
19.15 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 4 months, v balení 4 pc(s)
In the category Fruit Pouches on Alza.sk, we currently have a total of 283 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Ovocné kapsičky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Tasakos gyümölcspürék