Fruit Pouches
Fruit Pouches – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 289
HAMÁNEK Peach and elderberry 8×100 g
8.19 €
10.24 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, gluten-free, no added sugar, v balení 8 pc(s)
Beggs Organic Smoothie with yoghurt and tropical fruit 3×120 g
5.19 €
14.42 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, gluten-free, no added sugar, v balení 3 pc(s)
DEVA organic apple, pineapple 6×90 g
5.69 €
10.54 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals, no added sugar, v balení 6 pc(s)
SALVEST Ponn Organic Pumpkin, potato and mango puree (110 g)
1.69 €
15.36 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, v balení 1 pc(s)
HAMÁNEK apple with carrot and beetroot 8 × 100 g
8.19 €
10.24 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, gluten-free, no added sugar, v balení 8 pc(s)
HOLLE Bio Demeter Lion porridge 6 × 110 g
10.90 €
16.52 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, finished foods and pulp, pro děti od 12 months, no added sugar, no added salt, palm oil free, s goat milk, probiotics and prebiotics, v balení 6 pc(s)
DEVA apple, strawberry 6×90 g
5.19 €
9.61 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals, no added sugar, v balení 6 pc(s)
DEVA Organic Kiwi, Banana 6×90g
5.69 €
10.54 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals, no added sugar, v balení 6 pc(s)
HAMÁNEK Apple with banana, blueberry and buckwheat 8 × 100g
8.19 €
10.24 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, v balení 8 pc(s)
HAMÁNEK Strawberry and apricot 8 × 100 g
8.19 €
10.24 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, gluten-free, no added sugar, v balení 8 pc(s)
HAMÁNEK Apricot and cottage cheese 8×100 g
8.19 €
10.24 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, gluten-free, no added sugar, v balení 8 pc(s)
HAMÁNEK Strawberry and cottage cheese 8 × 100 g
8.19 €
10.24 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, gluten-free, no added sugar, v balení 8 pc(s)
Beggs Organic Butternut Squash and Apples 12×120 g
16.35 €
11.35 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, v balení 12 pc(s)
Good Gout BIO Fruit Jackpot (4×120 g)
7.79 €
16.23 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, lactose free, v balení 4 pc(s)
Good Gout Organic Mango Breakfast 70 g
2.55 €
36.43 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, v balení 1 pc(s)
Ella's Kitchen BIO Children's rice, banana and apricot 3×120 g
6.79 €
18.86 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 3 pc(s)
HAMÁNEK Apple, pear and sweet potatoes 8 × 100 g
8.29 €
10.36 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 6 months, gluten-free, no added sugar, v balení 8 pc(s)
Sunar BIO Fruit Mix 6m+, 6×100g
10.19 €
16.98 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, gluten-free, no added sugar, palm oil free, lactose free, v balení 6 pc(s)
Sunar BIO Fruit Mix 4+, 6×100g
10.19 €
16.98 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, gluten-free, no added sugar, palm oil free, lactose free, v balení 6 pc(s)
HiPP BIO 100% fruit Apple-Banana-Nut from 4 months, 8×100 g
12.89 €
16.11 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, gluten-free, no added sugar, lactose free, v balení 8 pc(s)
HiPP BIO Hippies Apple-Pear-Dragon Fruit-Blackcurrant 8×100 g
15.90 €
19.88 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 12 months, gluten-free, no added sugar, lactose free, v balení 8 pc(s)
HiPP BIO Smoothie Apple-Pear-Blueberry 6×120 ml
9.59 €
13.32 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 13 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 6 pc(s)
BABYBIO apple, pear and peach 2× (4× 90 g)
8.69 €
12.07 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, v balení 8 pc(s)
BABYBIO Apple, blueberries and strawberries 2× (4× 90 g)
8.69 €
12.07 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, no added salt, palm oil free, v balení 8 pc(s)
In the category Fruit Pouches on Alza.sk, we currently have a total of 289 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Ovocné kapsičky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Tasakos gyümölcspürék