Fruit Pouches
Fruit Pouches – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 290
Good Gout Organic Pear Breakfast 70 g
2.48 €
35.43 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, gluten-free, v balení 1 pc(s)
Good Gout Organic Pear Williams 120 g
2.21 €
18.42 €/kg
In stock > 50 pcs at the supplier's
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, v balení 1 pc(s)
SALVEST Ponn BIO Fruit puree with raspberries 6×110 g
10.90 €
16.52 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 6 pc(s)
SALVEST Ponn BIO Fruit puree with raspberries 3×110 g
5.59 €
16.94 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, no added sugar, no added salt, v balení 3 pc(s)
Good Gout Organic Apple Breakfast 70 g
2.48 €
35.43 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months
SALVEST Ponn Organic Pear 100% (100 g)
2 €
20 €/kg
In stock > 50 pcs at the supplier's
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, bio Quality, v balení 1 pc(s)
Ella's Kitchen Organic Mango Snack 3×70 g
5.13 €
24.43 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 3 pc(s)
SALVEST Ponn BIO Fruit smoothie with pineapple (110 g)
1.95 €
17.73 €/kg
In stock > 50 pcs at the supplier's
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, v balení 1 pc(s)
Ella's Kitchen BIO Green One Kiwi with apple and banana 90 g
1.78 €
19.78 €/kg
In stock > 50 pcs at the supplier's
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 1 pc(s)
Ella's Kitchen Organic Apple and Banana 3×120 g
7.13 €
19.81 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, v balení 3 pc(s)
Good Gout Organic Mango Breakfast 3×70 g
7.13 €
33.95 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, no added sugar, no added salt, palm oil free, v balení 3 pc(s)...
HELLO XXL fruit pocket with peaches 10×200 g
7.59 €
3.80 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, added vitamins and minerals, palm oil free, v balení 10 pc(s)
Beggs BIO Children's rice with yoghurt, banana, mango and raspberries 12×120 g
18.29 €
12.70 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, v balení 12 pc(s)
HELLO CUUC 100% fruit capsule with bananas 12×100 g
6.57 €
5.48 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, palm oil free, v balení 12 pc(s)
HOLLE Zebra Beet-BIO apple banana and beetroot 6×100 g
9.89 €
16.48 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit and vegetable, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, v balení 6 pc(s)
HAMÉ Apricot 8×100 g
6.09 €
7.61 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 5 months, gluten-free, v balení 8 pc(s)
HELLO Smoothie Mango 10×200 ml
6.99 €
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, does not contain preservatives and artificial dyes, v balení 10 pc(s)
Rudolfs Organic Apple, banana, prune, biscuits 6 × 110 g
6.09 €
9.23 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, v balení 6 pc(s)
HELLO Smoothie Strawberry 10×200 ml
6.99 €
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, does not contain preservatives and artificial dyes, v balení 10 pc(s)
HAMÉ Peach 8×100 g
6.09 €
7.61 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 5 months, gluten-free, v balení 8 pc(s)
HAMÉ Apple 8×100 g
6.09 €
7.61 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 5 months, gluten-free, v balení 8 pc(s)
HAMÁNEK Peach and banana 8×100 g
8.19 €
10.24 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, gluten-free, no added sugar, v balení 8 pc(s)
HAMÁNEK Red fruit 8×100 g
8.19 €
10.24 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 6 months, gluten-free, no added sugar, v balení 8 pc(s)
HAMÁNEK Plum 8×100 g
8.19 €
10.24 €/kg
Currently Unavailable
Meal Pocket - fruit, pro děti od 4 months, gluten-free, no added sugar, v balení 8 pc(s)
In the category Fruit Pouches on Alza.sk, we currently have a total of 290 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Ovocné kapsičky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Tasakos gyümölcspürék