Fruit-based Baby Food
Fruit-based Baby Food – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 73
HiPP BIO Fruit and cereals pear-banana-sucharyfrom 4 - 6 months, 6× 190 g
12.99 €
11.39 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 11.39 €/1 kg
HiPP BIO SUPEROVOCE Apple, strawberries and raspberries from 4 - 6 months, 6× 160 g
12.99 €
13.53 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 13.53 €/1 kg
HiPP BIO SUPEROVOCE Apple, strawberries and pears from 4 - 6 months, 6× 160 g
12.99 €
13.53 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 13.53 €/1 kg
HiPP BIO Peach with pear from 4 - 6 months 6× 125 g
10.39 €
13.85 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 1.73 €/pcs - from 13.85 €/1 kg
HiPP BIO SUPEROVOCE Apple, mango and strawberries from 6 months, 6 x 160 g
12.99 €
13.53 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 13.53 €/1 kg
HOLLE BIO 100% apple 6×125 g
9.49 €
12.65 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.58 €/pcs -...
Hami fruit snack 100% Apple kiwi acerola 4×100 g
3.29 €
8.23 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 8 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 4 pc(s) in the package - 0.82 €/pcs - from 8.23 €/1 kg
HELLO fruit snack with raspberries 10× 190 g
7.73 €
4.07 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.77 €/pcs - from 4.07 €/1 kg
BABYBIO Apple and plum 2× 130 g
4.39 €
33.77 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 2 pc(s) in the package - 2.20 €/pcs -...
BABYBIO BIO mango and apple 130 g
Amazing Deal
1.99 €
Save 0.20 €
15.31 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
HELLO fruit snack with mango 10× 190 g
7.99 €
4.21 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs - from 4.21 €/1 kg
GERBER Cereal milk with mashed banana 6× (2× 200 ml)
Discounted -5 %
15.90 €
16.90 €
6.63 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 7 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, palm oil free, 12 pc(s) in the package - 1.33 €/pcs -...
BABYBIO Apple with chestnut puree 2× 130 g
Great price
3.89 €
29.92 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 2 pc(s) in the package - 1.95 €/pcs -...
HELLO fruit snack with carrots 10× 190 g
7.99 €
4.21 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit and vegetable, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs - from 4.21 €/1 kg
Hami fruit snack Apple mango with coconut milk 3× 380 g
14.90 €
13.07 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, no added sugar, lactose free, 12 pc(s) in the package - 1.24 €/pcs - from 13.07 €/1 kg
SMILEAT Organic 100% fruit ice cream for freezing apricot and banana 5 pcs 250 g
7.79 €
31.16 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 5 pc(s) in the package - 1.56 €/pcs -...
Hami fruit starter Apple kiwi acerola 3×400 g
Discounted -7 %
12.90 €
13.90 €
10.75 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 8 months, no added sugar, 12 pc(s) in the package - 1.08 €/pcs - from 10.75 €/1 kg
HELLO fruit snack with cherries 10× 190 g
7.99 €
4.21 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 18 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs - from 4.21 €/1 kg
BABYBIO Organic apple and prunes 130 g
2.29 €
17.62 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 17.62 €/1 kg
BABYBIO Organic pear 130 g
1.99 €
15.31 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
BABYBIO Organic apple and blueberries 130 g
1.99 €
15.31 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
BIOnek Organic apple, apricot and banana 6× 190 g
5.39 €
4.73 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 6 pc(s) in the package - 0.90 €/pcs -...
DEVA apple 6×125 g
4.79 €
6.39 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs -...
BABYBIO Organic apple and strawberries 130 g
1.99 €
15.31 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
In the category Fruit-based Baby Food on Alza.sk, we currently have a total of 73 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Přesnídávky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyümölcsös bébiételek