Dental Care
Dental Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 789
PARODONTAX Gum Strengthening and Protection Whitening with Hyaluronic Acid 75 ml
Amazing Deal
5.89 €
Save 1.10 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, for exposed tooth necks, helps prevent gum disease, with fluoride, wth hyaluronic acid, mentol flavour, volume 75 ml - 78.53 €/1 l
ELMEX Enamel Repair 75 ml
6.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - enamel protection, mentol flavour, volume 75 ml - 85.20 €/1 l
CURAPROX BE YOU 6×10 ml + CURAPROX CS 5460
from
18.45 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, enamel protection, volume 60 ml, 6 toothpastes in the pack - from 315 €/1 l
LISTERINE Freshburst 500 ml
4.59 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay and against gingivitis, volume 500 ml - 9.18 €/1 l
CURASEPT Biosmalto Mousse Caries Abrasion & Erosion Mousse Gentle Mint 50 ml
Great price
17.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tooth Gel - for sensitive teeth, 50 ml - 34.78 €/100 ml
SOFTdent Butterfly Solo 2pcs
3.79 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - one-volume, ultra soft, plastic, 2 brushes in the package, white, blue, yellow and pink colour
HELLO COCO teeth whitening corrector 30 ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Whitening Product - whitening, enamel-protecting, anti-inflammatory, menthol flavour, volume 30 ml
COLGATE Total Pro Gum Health Dental Floss 50 m
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dental Floss - for flossing areas between teeth - 0.08 €/1 m
COREGA Original-Extra thick 40 g
4.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dental Adhesive for denture fixation, up to 12 hours, zinc-free, mild mint flavour - 12.23 €/100 g
CURAPROX DF 967"Flosspic" 30 pcs
5.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dental Floss - for flossing areas between teeth - 0.19 €/meter
MERIDOL Multipack 3 pcs
10.18 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - baby, soft, plastic, ergonomic shape, 3 brushes in the package, suitable for ages 12 and up, White colour
HERBADENT Forte herbal mouthwash 400 ml
8.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, against gingivitis and for sensitive teeth, with salvia, volume 400 ml - 20.73 €/1 l
BIOMED Sensitive 100 g
4.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, gum protection, cavity protection, enamel protection, helps prevent gum disease, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 100 ml - 49.90 €/1 l
CURAPROX CS 3960 Super Soft
from
4.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - extra soft, bristles from CUREN, plastic, ergonomic shape, brush cap in the package, blue, green, red, yellow, pink and grey colour,the colour variant is shipped...
COLGATE Max White Purple Reveal 75 ml
Great price
3.99 €
Save 0.26 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, mentol flavour, volume 75 ml - 53.20 €/1 l
MERIDOL Parodont Expert 3 × 75 ml
16.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - helps prevent gum disease, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 5.63 €/pcs - from 75.11 €/1 l
SPOKAR 3429 X Soft, 3 pcs
Great price
from
6.79 €
Save 0.40 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - soft, plastic, 3 brushes in the package, white, black, blue, green, pink and purple colour
SWISSDENT Crystal regenerative fluoride-free 50 ml
Great price
13.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, fluoride-free, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, volume 50 ml - 275.80 €/1 l
MERIDOL Complete Care 3x 75 ml
16.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 5.63 €/ks - from 75.11 €/1 l
SENSODYNE Clinical Repair Active White 75 ml
Amazing Deal
6.19 €
Save 1.80 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 75 ml - 82.53 €/1 l
CURASEPT Biosmalto Mousse Sensitive Teeth mousse for sensitive teeth Fruit 50 ml
Great price
17.39 €
Save 1.20 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tooth Gel - for kids and for sensitive teeth, 50 ml - 34.78 €/100 ml
GC Tooth Mousse Vanilla 35 ml
from
20.15 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, cavity protection, enamel protection, for sensitive teeth, fruit flavour, volume 35 ml - from 639.71 €/1 l
ELMEX Kids 3 x 50 ml
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - children's, cavity protection, mentol flavour, volume 150 ml, 3 toothpastes in the pack - 3.63 €/pcs - from 72.67 €/1 l
SENSODYNE Fluoride 3 × 75 ml
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 3.97 €/pcs - from 52.89 €/1 l
In the category Dental Care on Alza.sk, we currently have a total of 789 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Péče o zuby
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szájhigiénia