Cheap fruit Teas
On this page you will find fruit Teas at the lowest prices, more so all fruit Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is BASILUR KINGSLEAF Apple & Cinnamon, refill pack, 20 × 1.8 g marked at 2.59 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 270
Leros Blackcurrant Tea Party Icea Tea 20 × 2 g
from
2.94 €
22.91 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 0.15 €/pcs - from 22.91 €/1 kg
Megafyt Ginger with lemon & chilli 20 × 2 g
3.39 €
84.75 €/kg
Currently Unavailable
Tea - fruit tea flavoured with lemon, ginger and honey, flavoured - 0.17 €/pcs - from 84.75 €/1 kg
Megafyt Mix of fruit teas for children 20 × 2 g
3.49 €
87.25 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, for children from 6 months - 0.17 €/pcs - from 87.25 €/1 kg
Apotheke Raspberry and strawberry 20 × 2 g
Amazing Deal
from
2.97 €
Save 0.60 €
87.25 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fragrant fruit tea with a delicious taste of raspberries and strawberries - from 0.15 €/pcs - from 87.25 €/1 kg
Grešík Valdemar Blueberry pitcher 20 × 2 g n. s. fruit tea
3.56 €
89 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 89 €/1 kg
Megafyt Ginger with honey & lemon 20 × 2 g
3.69 €
92.25 €/kg
Currently Unavailable
Tea - fruit tea flavoured with lemon, ginger and honey, flavoured - 0.18 €/pcs - from 92.25 €/1 kg
English Tea Shop Cranberry Hibiscus and Rosehip
3.79 €
105.28 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, 20 bags - 0.19 €/pcs - from 105.28 €/1 kg
English Tea Shop Super fruity
3.79 €
126.33 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - organic, British brand, 20 bags - 0.19 €/pcs - from 126.33 €/1 kg
Dr. Galén Fruit and Herb Tea Strawberry with a hint of lemon balm
3.82 €
76.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal and fruity, sprinkled, tea blend, Czech, weight 50 g, strawberry composition, Lemon balm and roses - 76.40 €/1 kg
Dr. Galén Fruit and Herb Tea Mint with Raspberry - Summer Refreshment
3.82 €
76.40 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - herbal and fruity, sprinkled, tea blend, Czech, weight 50 g, composition of hibiscus, apple and mint - 76.40 €/1 kg
Biogena Majestic Goji & Lime Flavour 20 × 2.5g
from
3.48 €
44.88 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 0.17 €/pcs - from 44.88 €/1 kg
Biogena Majestic Mango & Rose Flavour 20 × 2.5g
from
3.48 €
44.88 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 0.17 €/pcs - from 44.88 €/1 kg
Biogena Majestic Pear & Yerba Maté Flavour 20×2.5g
from
3.48 €
44.88 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 0.17 €/pcs - from 44.88 €/1 kg
Biogena Majestic Peony & Peach Flavour 20×2.5g
from
3.48 €
43.86 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 0.17 €/pcs - from 43.86 €/1 kg
Biogena Majestic Aloe Vera & Blackberry Flavour 20 × 2.5g
from
3.48 €
44.88 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 0.17 €/pcs - from 44.88 €/1 kg
Biogena Majestic Noni & Plum Flavour 20 × 2.5 g
from
3.48 €
44.88 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 0.17 €/pcs - from 44.88 €/1 kg
Biogena Majestic Passion Fruit & Maca 20 × 2.5g
from
3.48 €
43.86 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 0.17 €/pcs - from 43.86 €/1 kg
Biogena Majestic Ginger & Mandarin Flavour 20 × 2.5g
from
3.48 €
43.96 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - from 0.17 €/pcs - from 43.96 €/1 kg
Basilur Tea Exports (Pvt) Ltd Fruit Forest Fruits 25 × 2 g unshelled
3.89 €
64.83 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.16 €/pcs - from 64.83 €/1 kg
Megafyt Rosehip 20 × 3,5 g
4.09 €
58.43 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - rosehip without seeds, herbal tea from the Herbal Pharmacy series by a Czech manufacturer - 0.20 €/pcs - from 58.43 €/1 kg
Sonnentor Fruit on rye Biorarášci organic 32,4g
4.19 €
129.32 €/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea - fruity, tea bags, tea blend, weight 32,4 g - 129.32 €/1 kg
BASILUR Fruit Red Hot Ginger Pyramid 15 × 2 g
4.29 €
143 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 0.07 €/pcs - from 143 €/1 kg
BASILUR Without Hibiscus Lemon & Lime 20 × 1,8 g, cover
4.29 €
119.17 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, bags, tea set, Sri Lankan, weight 36 g, composition lemon, apple, stevia and rosehip - 0.21 €/pcs - from 119.17 €/1 kg
Teekanne Thank You Collection 6 × 5 sachets
4.29 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - green and fruity, bags, tea blend, Czech - 0.14 €/pcs
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Ovocné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyümölcsteák