Best sellers, best apple Purees
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked apple Purees from the most sold to the least sold. You have 44 products to choose from. Customers have the most interest in HiPP BIO Apples and bananas with baby biscuits from 4 - 6 months, 190 g, which you can buy for 2.09 € incl. VAT. If you’re intrested in apple Purees in terms of the highest reviews, then look at the apple Purees reviews and tests category.
All from 44
BABYBIO Organic banana and apple 130 g
1.99 €
15.31 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, palm oil free, 1 pc(s) in the package - 15.31 €/1 kg
Sunar Meat and Vegetable Baby Food Mixed Flavours 6m+, 12×190g
25.79 €
11.31 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - meat, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, no added salt, palm oil free, lactose free, 12 pc(s) in the package...
Hami Fruit Snack Apple and Plum 3×400 g
Discounted -7 %
12.90 €
13.90 €
10.75 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 12 pc(s) in the package - 1.08 €/pcs - from 10.75 €/1 kg
Hami fruit snack Apple and banana 3×400 g
Discounted -7 %
12.90 €
13.90 €
10.75 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 12 pc(s) in the package - 1.08 €/pcs - from 10.75 €/1 kg
Hami fruit starter Apple kiwi acerola 3×400 g
Discounted -7 %
12.90 €
13.90 €
10.75 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 8 months, no added sugar, 12 pc(s) in the package - 1.08 €/pcs - from 10.75 €/1 kg
Hami fruit snack Apple mango with coconut milk 3× 380 g
14.90 €
13.07 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, no added sugar, lactose free, 12 pc(s) in the package - 1.24 €/pcs - from 13.07 €/1 kg
HAMÁNEK Plum & Apple 8 × 190 g
11.49 €
7.56 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, gluten-free, added vitamins and minerals, 8 pc(s) in the package - 1.44 €/pcs - from 7.56 €/1 kg
Hamánek Apple & apricot 8 × 180 g
11.49 €
7.98 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, gluten-free, added vitamins and minerals, no added sugar, 8 pc(s) in the package - 1.44 €/pcs - from 7.98 €/1 kg
HAMÁNEK Apple 8 × 180 g
11.49 €
7.98 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 5 months, gluten-free, added vitamins and minerals, no added sugar, 8 pc(s) in the package - 1.44 €/pcs - from 7.98 €/1 kg
HAMÁNEK Apple & Mango 8 × 190 g
10.99 €
7.23 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, gluten-free, added vitamins and minerals, 8 pc(s) in the package - 1.37 €/pcs - from 7.23 €/1 kg
Hamánek Apple & forest mix 8 × 190 g
11.49 €
7.56 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, gluten-free, added vitamins and minerals, 8 pc(s) in the package - 1.44 €/pcs - from 7.56 €/1 kg
HAMÁNEK Strawberry 8 × 180 g
11.49 €
7.98 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, gluten-free, added vitamins and minerals, no added sugar, 8 pc(s) in the package - 1.44 €/pcs - from 7.98 €/1 kg
HELLO fruit snack with cherries 10× 190 g
7.99 €
4.21 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 18 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs - from 4.21 €/1 kg
HiPP BIO SUPEROVOCE Apple, strawberries and raspberries from 4 - 6 months, 6× 160 g
12.99 €
13.53 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, 6 pc(s) in the package - 2.17 €/pcs - from 13.53 €/1 kg
HELLO fruit snack with mango 10× 190 g
7.99 €
4.21 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, 10 pc(s) in the package - 0.80 €/pcs - from 4.21 €/1 kg
BIOnek Organic apple and banana 6× 190 g
5.39 €
4.73 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 6 pc(s) in the package - 0.90 €/pcs -...
BIOnek Organic apple, apricot and banana 6× 190 g
5.39 €
4.73 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 6 pc(s) in the package - 0.90 €/pcs -...
BABYBIO Apple plum 2× 130 g
Amazing Deal
3.79 €
Save 0.40 €
29.15 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar, palm oil free, 2 pc(s) in the package - 1.90 €/pcs -...
BABYBIO Apple and blueberries 3× (2× 130 g)
9.09 €
11.65 €/kg
Currently Unavailable
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, palm oil free, 6 pc(s) in the package...
HOLLE BIO 100% apple 6×125 g
9.49 €
12.65 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Food - fruit, for babies from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, no added sugar, no added salt, 6 pc(s) in the package - 1.58 €/pcs -...
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Jablečné přesnídávky
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Almás bébiételek