AlzaPlus+ deals - Bathroom Cleaning Products
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 85
AlzaEco for toilets 3 l
Great price
8.99 €
3 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - for toilets, effectively dissolves and removes urinary and calcium deposits and organic impurities - 3 €/1 l
AlzaEco white vinegar 10% 500 ml
Great price
2.89 €
5.78 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - strong cleaning and disinfecting properties, versatile for cleaning throughout the home
CHANTE CLAIR Candeggina degreaser and cleaner 625 ml
3.29 €
5.26 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - to degrease, disinfection and deodorization of bathrooms, kitchen and other domestic areas, suitable for use on sanitation, stainless steel surfaces,...
AlzaEco Citric Acid 500 ml
Great price
2.89 €
5.78 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - 10% citric acid solution for direct use, perfectly dissolves mineral deposits, works great in combination with white vinegar, removes limescale from...
AlzaEco Washing Soda 2 kg
Great price
4.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - mineral laundry detergent, cleaning and soaking, softens water and increases the effectiveness of detergents
AlzaEco Citrus for toilets 750 ml
Great price
2.49 €
3.32 €/l
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - for the toilets, with a citrus scent, to remove impurities, the smell, water and urinary stones, with perfume, does not burden domestic septic tanks or sewage...
Bellatex Set of 3 tea towels 50 × 70 cm, 134 cutlery
9.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kitchen Towel
AlzaEco cleaning agents 3× 1,5 l
Great price
16.90 €
3.76 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleaning Kit - The three-pack contains a 10% citric acid solution, 10% white vinegar, and a toilet cleaner—an effective solution for everyday cleaning throughout the home—and comes...
AlzaEco Washing Soda 1 kg
Great price
2.79 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - mineral laundry detergent, cleaning and soaking, softens water and increases the effectiveness of detergents
AlzaEco Levander for toilets 750 ml
Great price
2.49 €
3.32 €/l
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - for the toilets, with a lavender scent, to remove impurities, the smell, water and urinary stones, with perfume, does not burden domestic septic tanks or sewage...
BREF Colour Aktiv Gel Aqua Fresh 750ml
New arrival
3.09 €
4.12 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - fresh fragrance, chlorine-free, antibacterial, colour-changing, descaling, volume 750 ml - 4.12 €/1 l
VORTEX Semi-Towel Black 1 piece
2.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Microfiber Cloth -
BREF colour Active Gel Blooming Fresh 750ml
New arrival
3.09 €
4.12 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - fresh fragrance, chlorine-free, antibacterial, colour-changing, descaling, volume 750 ml - 4.12 €/1 l
BREF Power Aktiv Gel Flower 750ml
3.09 €
4.12 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - floral fragrance, chlorine-free, antibacterial, descaling, weight 761 g - 4.12 €/1 l
BREF Power Aktiv Gel Ocean 750ml
3.09 €
4.12 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - fresh fragrance, chlorine-free, antibacterial, descaling, volume 750 ml - 4.12 €/1 l
AlzaEco white vinegar 10% 5 l
-7 % off new
6.49 €
New 6.99 €
1.30 €/l
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Universal Cleaning Product - universal usage, 5000 g
SAVO universal spray orange 700 ml
Amazing Deal
3.59 €
5.13 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - universal, chlorine-free, concentrated, spray applicator, weight 700 ml
Ekcos ËZ-Trap - cartridge for Falcon Velocity waterless urinals, lasting 6+ months, with removal kit
79.27 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Removal of Odours and Bacteria - 1 piece per pack, prevents odor leakage with patented double cap, reduces maintenance costs, clean with anti-calcium toilet gel to extend life,...
Ekcos ËZ-Trap - cartridge for Falcon Velocity waterless urinals, lasting 6+ months, without removal
75.10 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Removal of Odours and Bacteria - 1 piece per pack, prevents odor leakage with patented double cap, reduces maintenance costs, clean with anti-calcium toilet gel to extend life, no...
SAVO Anti-mould 500 ml
3.89 €
7.78 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mould Remover - for various surfaces, with active chlorine
SAVO Anti-mould bathroom 500 ml
3.89 €
7.78 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mould Remover - for the bathroom, with active chlorine
SAVO Universal disinfectant and cleaning spray 500 ml
2.99 €
5.98 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - universal, chlorinated, spray applicator, weight 500 ml
FROSCH ECO Bathroom and Shower Cleaner Lemon 500 ml
3.49 €
6.98 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner - for bathroom, - 6.98 €/1 l
DETTOL Antibacterial wipes for surfaces 80 pcs
Amazing Deal
5.99 €
Save 0.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleaning Wipes - vhlčené - 0.07 €/1 pc(s)