Bathing Accessories
Bathing Accessories – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 1,412
DETTOL Kids refill for toothless. Dobrodruh soap dispenser 3×250 ml
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Soap - - 4.30 €/pcs
TEGA Baby LUX Owl 102 cm - grey
Great price
19.90 €
Save 1.10 €
In stock > 10 pcs
Baby Bathtub Length: 102cm, Ergonomic shape and Compartments
BBLÜV Electric children's nail file Trimö
29.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nail File - dimensions 120 × 48 × 33 mm (H×W×D), without motif, white
HiPP Babysanft body lotion for dry skin 300 ml
7.89 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Body Lotion - moisturising and regenerating, for normal skin, - 2.63 €/100 ml
HiPP Babysanft baby shampoo with conditioner 200 ml
5.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shampoo - recommended age from Birth, liquid, for all hair types, fragrance-free, silicone-free and pH neutral, volume 200 ml, vegan - 2.70 €/100 ml
HiPP Babysanft washing foam - replacement cartridge 250 ml
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - for children, cleaning, moisturising and softening, formula: vegan, 250 ml volume - 1.64 €/100 ml
TEGA BABY bath stand 102 cm/LUX, white
Amazing Deal
32.79 €
Save 8.01 €
In stock > 5 pcs
Stand under the baby bath makes bathing the baby easier
HiPP Babysanft bath foam for the whole family 1 l
10.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - for children, moisturising, nourishing and softening, formula: vegan, 1000 ml volume - 1.04 €/100 ml
Signal children's toothbrush (2-6 years) soft 3 pcs
Amazing Deal
3.69 €
Save 0.50 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - baby, soft, nylon bristles, plastic, suitable from 2 years, red and pink colour
HiPP Babysanft Gentle Shampoo 200 ml
5.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shampoo - recommended age from Birth, liquid, for fine hair, volume 200 ml - 2.70 €/100 ml
BIODERMA ABCDerm Shampoo 200 ml
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shampoo - recommended age from Birth, liquid, for all hair types, paraben-free, silicone-free and sulphate-free, volume 200 ml, dermocosmetics - 6.95 €/100 ml
AVENE XeraCalm A. D Soothing Concentrate 40 ml
18.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for children for both men and women, nourishing and soothing, suitable for dry skin, fragrance-free, dermo, applicable for: anti-itching, 40 ml volume -...
TrueLife BabyKit
20.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Health Check Kit includes travel case, scissors, forceps, nail files, hair brush with fine bristles, comb, toothbrush on your finger, a mucus extractor and a TrueLife Care T3...
KEEEPER Baby bath tub 100 cm Little Duck blue
Amazing Deal
14.61 €
Save 4.39 €
In stock 1 pcs
Baby Bathtub Length: 100cm, Ergonomic shape
CURAPROX CS KIDs 3 pcs
13.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - bristle hardness: ultra soft, 3 pcs in the package, the colour variant cannot be chosen, colour of the product is selected based on current stock availability
WELEDA Baby Moon Cream for buttocks 75 ml
8.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nappy cream – volume of 75ml, suitable from the age of 0 years - 11.19 €/100 ml
Zopa two steps to the toilet / sink - Moon
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Stepper - for children, maximum load 120kg, material: plastic, non-slip surface
SWISS PREMIUM Panthenol 10% 250 ml
8.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
After Sun Milk - calming and moisturizing effect - 3.48 €/100 ml
ELMEX Kids training toothbrush for children (0-3 years), mix of colours
5.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - children's toothbrush specially developed for gentle cleaning of the first teeth, small brush head, soft rounded fibres, ergonomically shaped handle, the colour...
A-DERMA DERMALIBOUR+ Reparative CICA-Cream for irritated skin 100 ml
17.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for children for both men and women, moisturising, protective, regenerating and nourishing, suitable for sensitive, normal, combination, dry and mature skin,...
Tommee Tippee Twist & Click nappy basket white + 1 cassette
26.08 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Diaper pail with practical lid, can be used a classic bin, for disposable and cloth diapers and odor-free
FROSCH EKO Liquid soap Sensitive - 500ml refill
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Soap - for sensitive skin, for sensitive to atopic skin,
JOHNSON'S BABY body and hair wash 500 ml
Amazing Deal
4.69 €
Save 2.10 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Shower Gel - for sensitive skin, for sensitive to atopic skin, - 0.94 €/100 ml
LA ROCHE-POSAY SPF50 + Anthelios Dermo-Pediatrics Lotion 50ml
28.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sun Lotion with SPF 50, 50 ml volume - 57.80 €/100 ml
In the category Bathing Accessories on Alza.sk, we currently have a total of 1412 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Potřeby na koupání a hygienu
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Fürdőkellékek