Baby Porridges
Baby Porridges – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 101
Sunar milk porridge 8 cereals mixed flavours 8m+, 6×210 g
17.90 €
14.21 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Porridge multicereal, suitable for children aged from 9 months, added vitamins and minerals, no added sugar, with cow's milk and palm oil free - 2.98 €/pcs -...
Nutrilon Pronutra First rice porridge with vanilla flavour 7×225 g
24.90 €
15.81 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Porridge rice, suitable for children aged from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, added vitamins and minerals, contains prebiotics and...
GERBER Cereal milk porridge Goodnight strawberry 230 g
3.39 €
14.74 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Porridge rice, suitable for children aged from 7 months, gluten-free and for night use - 14.74 €/1 kg
GERBER Organic non-dairy porridge with biscuit flavour 200 g
3.39 €
16.95 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dairy-Free Porridge multiple types, suitable for children from 7 months, does not contain soy, added vitamins and minerals and no added sugar - 16.95 €/1 kg
GERBER wheat-oat milk porridge banana and raspberry 200 g
3.49 €
17.45 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Porridge grain, suitable for children aged from 7 months, does not contain soy, no added sugar and palm oil free - 17.45 €/1 kg
GERBER non-dairy porridge wheat-oat plum 2×200 g
8.69 €
21.73 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dairy-Free Porridge grain, suitable for children from 6 months, no added sugar - 4.35 €/pcs - from 21.73 €/1 kg
GERBER Cereal milk porridge Goodnight banana 230 g
3.39 €
14.74 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Porridge rice, suitable for children aged from 7 months, gluten-free and for night use - 14.74 €/1 kg
GERBER Cereal milk porridge Goodnight raspberry 230 g
3.39 €
14.74 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Porridge rice, suitable for children aged from 7 months, gluten-free and for night use - 14.74 €/1 kg
Nutrilon Pronutra Multigrain porridge with fruit 7×225 g
24.90 €
15.81 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Porridge multicereal, suitable for children aged from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, added vitamins and minerals, contains prebiotics, no added...
GERBER Cereal milk porridge Goodnight fruit 230 g
3.39 €
14.74 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Porridge rice, suitable for children aged from 7 months, gluten-free and for night use - 14.74 €/1 kg
GERBER Organic non-dairy porridge with vanilla flavour 2×200 g
8.69 €
21.73 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dairy-Free Porridge grain, suitable for children from 6 months, no added sugar - 4.35 €/pcs - from 21.73 €/1 kg
GERBER Natural rice semolina 10×180 g
22.90 €
12.72 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dairy-Free Porridge rice, suitable for children from 6 months, gluten-free and no added sugar - 2.29 €/pcs - from 12.72 €/1 kg
GERBER Organic non-dairy porridge with biscuit flavour 9×200 g
34.65 €
19.25 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dairy-Free Porridge multiple types, suitable for children from 7 months, does not contain soy, added vitamins and minerals and no added sugar - 3.85 €/pcs - from 19.25 €/1 kg
BABYBIO Organic porridge with cocoa 220 g
7.79 €
35.41 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dairy-Free Porridge rice, suitable for children from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, added vitamins and minerals, no added sugar...
GERBER Natural rice semolina 2×180 g
6.39 €
17.75 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dairy-Free Porridge rice, suitable for children from 6 months, gluten-free and no added sugar - 3.20 €/pcs - from 17.75 €/1 kg
Hami My First Porridge non-dairy rice porridge 4+, 170 g
2.69 €
15.82 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dairy-Free Porridge rice, suitable for children from 4 months, lactose free - 15.82 €/1 kg
GERBER Organic non-dairy porridge with biscuit flavour 2×200 g
8.69 €
21.73 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dairy-Free Porridge grain, suitable for children from 6 months, no added sugar - 4.35 €/pcs - from 21.73 €/1 kg
Hami milk porridge rice banana 210 g
3.69 €
17.57 €/kg
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Porridge rice, suitable for children aged from 4 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, added vitamins and minerals, no added sugar, for...
GERBER Organic non-dairy porridge with vanilla flavour 9×200 g
34.65 €
19.25 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dairy-Free Porridge multiple types, suitable for children from 7 months, does not contain soy, added vitamins and minerals and no added sugar - 3.85 €/pcs - from 19.25 €/1 kg
Hami milk porridge semolina with vanilla flavour 210 g
3.69 €
17.57 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Porridge semolina, suitable for children aged from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes and added vitamins and minerals - 17.57 €/1 kg
GERBER milk porridge wheat-oat banana and raspberry 9×200 g
34.65 €
19.25 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Porridge grain, suitable for children aged from 7 months, does not contain soy, no added sugar and palm oil free - 19.25 €/1 kg
GERBER Cereal Milk Porridge Goodnight Cocoa 9×230 g
34.65 €
16.74 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Porridge rice, suitable for children aged from 11 months, gluten-free and for night use - 3.85 €/pcs - from 16.74 €/1 kg
Nutrilon Pronutra Biscuit porridge with 7 types of cereals 7×225 g
24.90 €
15.81 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Porridge multicereal, suitable for children aged from 9 months, added vitamins and minerals, contains prebiotics, no added sugar and no added salt - 3.56 €/pcs -...
BABYBIO non-dairy multigrain cereal porridge 220 g
6.99 €
31.77 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dairy-Free Porridge multiple types, suitable for children from 6 months, does not contain preservatives and artificial dyes, no added sugar and no added salt - 31.77 €/1 kg
In the category Baby Porridges on Alza.sk, we currently have a total of 101 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Kaše pro kojence
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Bébi pépek