Formulas Kendamil
Formulas Kendamil – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 32
Kendamil Premium 3 HMO+ (6×800 g)
141.44 €
29.47 €/kg
On the way 3 pcs
Expected 29/09/2026
Baby Formula toddler, suitable from 12 months, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 23.57 €/pcs - from 29.47 €/1 kg
Kendamil Premium 2 HMO+ (6×800 g)
143.80 €
29.96 €/kg
On the way 3 pcs
Expected 02/10/2026
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 23.97 €/pcs - from 29.96 €/1 kg
Kendamil BIO Nature 2 HMO+ (6×800 g)
180.80 €
37.67 €/kg
On the way 2 pcs
Expected 02/10/2026
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, no added sugar, no added salt, with cow's milk and palm oil free - 30.13 €/pcs - from 37.67 €/1 kg
Kendamil Premium 2 HMO+ (2×800 g)
49.24 €
30.78 €/kg
Ordered on request
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, does not contain soy, contains prebiotics, with cow's milk and palm oil free - 24.62 €/pcs - from 30.78 €/1 kg
Kendamil Premium 4 HMO (800 g + 600 g)
39.90 €
28.50 €/kg
Currently Unavailable
Baby Formula toddler, suitable from 24 months, contains prebiotics, with cow's milk and palm oil free - 19.95 €/pcs - from 28.50 €/1 kg
Kendamil BIO Nature 1 (600 g)
13.90 €
23.17 €/kg
Currently Unavailable
Baby Formula first, suitable from birth, does not contain preservatives and artificial dyes and palm oil free - 23.17 €/1 kg
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Kojenecké mléko
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Tápszerek