Wood Stains
Wood Stains – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 652
Kansai Helios Bori glaze 3in1, 0,75 l, shade 4 Walnut
14.05 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (walnut), outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, UV resistant, water and weathering, glossy surface, coverage 20...
AKZO NOBEL Luxol Original 0,75 l 0080 Mahogany
9.47 €
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze - 12.63 €/1 l
AKZO NOBEL Luxol Original 2,5 l 8440 Sipo
30.25 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Glaze - 12.10 €/1 l
KANSAI HELIOS Bori thin layer 5 l, colour 9 Rosewood
58.92 €
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (rosewood), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, thin-layer, matt finish,...
AKZO NOBEL Luxol Original 2,5 l 0022 Rosewood
30.25 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Glaze - 12.10 €/1 l
Wilckens Spray Wood Stain, 400 ml, AS. V407BI
8.27 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Glaze for wood - transparent, indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, UV resistant, water and weathering, volume 0,4 l - 20.68 €/1 l
KANSAI HELIOS Bori waterborne 0,75 l, colour 4 Walnut
14.46 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (walnut), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, odorless, matt finish,...
AKZO NOBEL Luxol Original 0,75 l 8440 Sipo
9.47 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze - 12.63 €/1 l
KANSAI HELIOS Bori lacquer 0,75 l, colour 1 Colourless
16.58 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze for wood - transparent, indoor and outdoor, for softwood and hardwood, liquid, for the brush and roller, UV resistant, water and weathering, glossy surface, coverage 20 m²/l,...
AKZO NOBEL Xyladecor Extreme 2,5 l Teak
58.09 €
In stock 1 pcs at the supplier's
Glaze - 23.24 €/1 l
Remmers - HK Lazura 2,5 l Weiss / White
56.84 €
In stock 1 pcs at the supplier's
Glaze for wood - white, outdoor, for softwood and hardwood, liquid, for the brush and roller, water resistant, pests and weathering, thin-layer, matt finish, coverage 10 m²/l,...
KANSAI HELIOS Bori thin coat 0,75 l, colour 12 Makaser
Great price
10.72 €
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (makaser), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, thin-layer, matt finish,...
AKZO NOBEL Luxol Original 4,5 l 0021 Walnut
48.94 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Glaze - 10.88 €/1 l
AKZO NOBEL Luxol Original 0,75 l 0010 White
9.47 €
In stock 1 pcs at the supplier's
Glaze - 12.63 €/1 l
AKZO NOBEL Luxol Original 2,5 l 0060 Pinie
30.25 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze - 12.10 €/1 l
AKZO NOBEL Xyladecor Classic HP 2,5 l Walnut
48.53 €
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze - 19.41 €/1 l
AKZO NOBEL Xyladecor Classic HP 2,5 l Rosewood
48.53 €
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze - 19.41 €/1 l
Remmers HK Lazura 3in1 [plus] 0,75 l Teak
22.35 €
In stock 1 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (teak / teak), indoor and outdoor, for softwood and hardwood, liquid, for the brush and roller, UV resistant, mould and weathering, thin-layer, matt finish,...
KANSAI HELIOS Bori thin coat 0,75 l, colour 2 Pine
Great price
10.72 €
In stock 5 pcs at the supplier's
Glaze for wood - yellow (pine), indoor and outdoor, for softwood, hardwood and furniture, liquid, for the brush and roller, water and weather resistant, thin-layer, matt finish,...
AKZO NOBEL Luxol Original 0,75 l 0065 Oregon Pine
9.47 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Glaze - 12.63 €/1 l
AKZO NOBEL Luxol Original 2,5 l 0026 Indian Teak
30.25 €
In stock 4 pcs at the supplier's
Glaze - 12.10 €/1 l
Remmers Oil Varnish [ECO] 0,75 l Eiche hell / Light oak
18.61 €
In stock 3 pcs at the supplier's
Glaze for wood - brown (oak), indoor and outdoor, for softwood and hardwood, liquid, for the brush and roller, water resistant, pests and weathering, matt finish, coverage 12 m²/l,...
In the category Wood Stains on Alza.sk, we currently have a total of 652 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Lazury na dřevo
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Lazur festékek