Whirlpool Chemicals
Whirlpool Chemicals – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 99
Sponsored
PWS Chlorine shock - organic granulate 1 kg
8.95 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, disinfection and anti algae, weight 1,1 kg - 8.14 €/1 kg
Sponsored
PWS Alkalita plus 1 kg
4.43 €
In stock > 20 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control and alkalinity control, weight 1.1 kg - 4.03 €/1 kg
Sponsored
PWS Chlorine shock - organic granulate 1 kg, ADDITION
7.27 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, disinfection and anti algae, weight 1 kg - 7.27 €/1 kg
MARIMEX Swimming pool sealer 1 l
Great price
7.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, anti algae, overwintering, chlorine control and sediment remover, weight 1 kg - 7.90 €/1 kg
Marimex Algae Stop+ 3 l
18.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, anti algae, weight 3 kg - 6.30 €/1 kg
Marimex Algae Stop+ 1 l
9.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, anti algae, weight 1,05 kg - 9.13 €/1 kg
Marimex Spa Oxi Balance 0,5 kg powder
9.59 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pool Chemicals suitable for whirlpools, disinfection, weight 0,5 kg - 19.18 €/1 kg
Marimex Spa Oxi Balance Starter Set
24.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pool Chemicals suitable for whirlpools, multi-functional, weight 0,5 kg - 49.80 €/1 kg
CF GROUP mediPOOL Liquid flocculator for all filters 1,0 l
5.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, flocculation and brightener, weight 1 kg - 5.39 €/1 kg
CF GROUP mediPOOL Flaker tablets 8 × 125 g 1,0 kg
10.43 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, flocculation and brightener, weight 1 kg - 10.43 €/1 kg
CF GROUP mediPOOL Sealer, non-foaming 1,0 l
8.28 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, anti algae, overwintering and hardness control, weight 1 kg - 8.28 €/1 kg
esco Solivary Pool salt pure high percentage 25 kg
13.67 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, disinfection, anti algae and chlorine control, weight 25 kg - 0.55 €/1 kg
esco Pool salt for electrolytic treatment of pool water 25 kg
13.67 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, disinfection, anti algae and chlorine control, weight 25 kg - 0.55 €/1 kg
Water ID PoolLab 2.0 Photometer for Water Quality Measurement
172.43 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Pool Accessories - 24 parameters, 3 simultaneous measurements, TFT display, Bluetooth, Wi-Fi, 4 measurement wavelengths (530-565-570-60 nm), IP68, Active Oxygen (MPS), Alkalinity,...
WATER I. D. Pooltest PT500 Tablet Tester for measuring pH, chlorine, bromine and alkalinity
New arrival
18.11 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
PH Tester - tablet form, designed for measuring pH, chlorine, bromine and alkalinity
WATER I. D. Electronic Meter PT11 for pH Measurement 0.0 - 14.0
New arrival
41.60 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
PH Tester - electronic waterproof design, measures pH values in the range of 0.0–14.0 pH with an accuracy of ±0.1 pH, fitted with a highly sensitive replaceable glass probe -...
WATER I.D. Test Strips for Cl/pH/Alk/TH/CYS, 50 Pieces
New arrival
12.62 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Test Strips - strip design, for measuring pH, free chlorine, bromine, total alkalinity, total water hardness and stabiliser (cyanuric acid), designation TSL700
WATER I.D. Test Strips for Measuring Cl/Br/pH/Alk, 50 Strips
New arrival
9.67 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Test Strips - strip design, intended for measuring pH, free chlorine, bromine and total alkalinity, the pack contains 50 pcs (model TSL100)
WATER I.D. Test Strips for Salt (NaCl) 0-8000 ppm
New arrival
11.35 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Test Strips - strip test, designed for measuring salt (NaCl) levels in the range of 0–8,000mg/L, pack contains 20 strips
WATER I. D. PT36 Electronic Salinity Meter for Measuring Salt Concentration 0.00–10.00 ppt
New arrival
45.99 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
PH Tester - electronic waterproof design, intended for measuring salinity in the range of 0.0–10.00 ppt (g/L) and total dissolved solids (TDS)
WATER I.D. PT200 Pooltest Tablet Tester for Measuring pH and Active Oxygen
New arrival
14.73 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
PH Tester - in tablet form, designed for measuring pH and active oxygen levels
WATER I.D. Replacement Tablet Set for PoolLab 1.0 / PoolLab 2.0 Photometer
New arrival
14.30 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
PH Tester - for use with the PoolLab photometer, the pack contains 20 × Phenol Red tablets, 20 × DPD 1 tablets, 10 × DPD 3 tablets, 10 × Alkalinity-M tablets, and 10 × CYA-Test...
In the category Whirlpool Chemicals on Alza.sk, we currently have a total of 99 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Chemie pro vířivky