EXTOL PREMIUM cordless jig saw SHARE20V, 20V Li-ion, 2000mAh 8891824
Buy with code ALZADNI10
Price Guarantee
Specifications
Features
Type AKU
Number of oscillations 3,000 movements per minute
Cutting depth 80 mm
Weight 2 kg
Number of orbital settings 3
Features Saw blade replacement without tools, Adjustable speed settings, Dust extraction
Cutting performance
Cutting performance wood 80 mm
Cutting performance steel 6 mm
Cutting performance aluminium 8 mm
Packaging
Package contents Sawdust extraction adapter, Battery, Charger
Battery
Capacity 2 Ah
Voltage 20 V