Cheap pH & Mineral Regulation Products
On this page you will find pH & Mineral Regulation Products at the lowest prices, more so all pH & Mineral Regulation Products ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is PWS Alkalita plus 1 kg marked at 3.17 € incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 80
MARIMEX pH+ 1,8 kg
8.29 €
Currently Unavailable
pH Regulator to increase the pH value in water - 4.61 €/1 kg
WATER I.D. Test Strips for Measuring Cl/Br/pH/Alk, 50 Strips
New arrival
9.67 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Test Strips - strip design, intended for measuring pH, free chlorine, bromine and total alkalinity, the pack contains 50 pcs (model TSL100)
MARIMEX Pool Chemistry CHLOR STABIL 0,9kg
9.99 €
Currently Unavailable
Pool Chemicals suitable for pools, PH regulation, weight 0,9 kg - 11.10 €/1 kg
PWS Hardness reduction 1 l
10.06 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, PH regulation and hardness control, weight 1,1 kg - 9.15 €/1 kg
CF GROUP mediPOOL Rapid - chlorine tablets 20 g 1,0 kg
10.39 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools and whirlpools, disinfection, PH regulation and anti algae, weight 1 kg - 10.39 €/1 kg
MARIMEX pH- 2,7 kg
10.39 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
pH Regulator to reduce the pH value in water - 3.85 €/1 kg
MARIMEX Pool Chemistry TRIPLEX MINI 0,9kg
10.39 €
Currently Unavailable
Pool Chemicals suitable for pools, PH regulation, weight 0,9 kg - 11.54 €/1 kg
Sparkly POOL pH mínus tekutý 5 l
10.81 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
pH Regulator - 1.66 €/1 kg
MARIMEX Well Mineral 1l
10.81 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
Pool Chemicals suitable for pools, PH regulation, weight 1 kg - 10.81 €/1 kg
PWS pH plus 3 kg for PWS pH water treatment
10.97 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control, weight 3.3 kg - 3.32 €/1 kg
MARIMEX Pool Chemistry Mini Tablets 0,9kg
Amazing Deal
11.67 €
Save 1.52 €
Currently Unavailable
Pool Chemicals suitable for pools, PH regulation, weight 0,9 kg - 12.97 €/1 kg
MARIMEX Pool Chemistry CHLOR KOMPLEX MINI 5in1 0,9kg
12.04 €
Currently Unavailable
Pool Chemicals suitable for pools, PH regulation, flocculation and hardness control, weight 0,9 kg - 13.38 €/1 kg
MARIMEX Pool Chemistry CHLOR KOMPLEX 5in1 1kg
12.46 €
Currently Unavailable
Pool Chemicals suitable for pools, PH regulation and flocculation, weight 1 kg - 12.46 €/1 kg
WATER I.D. Test Strips for Cl/pH/Alk/TH/CYS, 50 Pieces
New arrival
12.62 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Test Strips - strip design, for measuring pH, free chlorine, bromine, total alkalinity, total water hardness and stabiliser (cyanuric acid), designation TSL700
WATER I. D. Pooltest PT100 Tablet Tester for Measuring pH, Chlorine and Bromine
New arrival
12.62 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
PH Tester - tablet form, designed for measuring pH, chlorine and bromine - 54.87 €/1 kg
PWS pH minus 4.5 kg for PWS pH water adjustment
12.82 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control, weight 5 kg - 2.56 €/1 kg
WATER I.D. Replacement Tablet Set for PoolLab 1.0 / PoolLab 2.0 Photometer
New arrival
14.30 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
PH Tester - for use with the PoolLab photometer, the pack contains 20 × Phenol Red tablets, 20 × DPD 1 tablets, 10 × DPD 3 tablets, 10 × Alkalinity-M tablets, and 10 × CYA-Test...
PWS Alkalita plus 4,5 kg
14.65 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
pH Regulator suitable for swimming pools and whirlpools, pH control and alkalinity control, weight 4,8 kg - 3.05 €/1 kg
WATER I.D. PT200 Pooltest Tablet Tester for Measuring pH and Active Oxygen
New arrival
14.73 €
In stock > 5 pcs at the supplier's
PH Tester - in tablet form, designed for measuring pH and active oxygen levels
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Přípravky pro regulaci pH a minerálů
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
pH szabályozó szerek