AlzaPlus+ deals - House, Hobby & Garden
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 2,643
3M Masking tape blue, 18 mm × 50 m
5.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Masking Tape - - 0.11 €/1 m
Gusta Garden SISSI STRAWBERRY hanging self-watering planter 4 tiers, white
59.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Flower Box -
RABALUX 7929 Elva
35.99 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Garden Lighting - spotlight for bulb GU10 (not included), height 17 cm, width 9 cm, material: aluminium, metal and glass, IP44
RABALUX 7158 Teplice
20.36 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Wall Lamp - lamp cap E27, material: aluminium, metal and plastic
Rabalux - LED Bathroom mirror lighting LED/12W/230V 60cm IP44
45.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Wall Lamp - LED, power input 12 W, luminous flux 840 lm, neutral light (), height 5,25 cm, width 12,5 cm, material: plastic, IP44
Escape6 Anti-slip adhesive tape, 5 m × 50 mm, white
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Anti-slip Tape - white, width 50 mm, length 5 m, thickness 0,13 mm, PVC, water resistant, oils, abrasion, temperatures of -5 to 50 °C, for indoor and outdoor use
Yeelight MercuryE C260 Sensor Ceiling Light with Presence Detection
Amazing Deal
16.90 €
Save 5 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Ceiling Light - LED, luminous flux 900 lm, neutral light, height 2,8 cm, width 26 cm, IP44
Richter Czech ES.35/50. NI
18.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cylinder - security class: RC3, resistant to drilling, bumping and lockpicking, identification card, dimensions: 35/50, 6 keys included
Ceresit Grout CE 40 bahama, 2 kg
Discounted -7 %
11.90 €
12.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Grout - 5.95 €/1 kg
Richter Czech RK. E36. VICENZA. BB. ANT
17.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Door Fittings - rosette, with square shape, handle - handle design, BB lock type, made of aluminium, suitable for indoor use
Rabalux Isaure 71302
87.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Ceiling Light - LED, power input 24 W, luminous flux 1600 lm, height 15,5 cm, width 40 cm, length 40 cm, material: metal, IP20
Gusta Garden CHARLY CHILI XL self-watering, blue
52.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Flower Box -
Tesla - Kitchen LED strip, KIT, 574x100mm
47.68 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Under-Counter Light - LED, dimmable, power input 16 W, luminous flux 1100 lm, adjustable light temperature (2700-5000K), height 9 cm, width 10 cm, length 57,4 cm, material:...
Nimco Toilet brush WC set stainless steel - ceramic without drilling Unix chrome UN-13094KU-26
34.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Brush with a circular base shape
CONNECT IT Extension Lead, 5 Sockets, 2m, with Switch, Coloured
New arrival
16.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Extension Cable
Richter Czech RK. C36. RIMINI. PZ. NIMAT
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Door Fittings - rosette, with square shape, handle - handle design, PZ lock type, made of aluminium, suitable for indoor use
VENBOS PROFI 6050 1x5, 150kg
178.90 €
In stock 3 pcs
Stepladder - aluminium, 5-step, max working height: 3,2m, weight: 6kg, max carrying capacity: 150kg
Richter Czech RK.C3.MONZA.BB.NIBMAT
20.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Door Fittings - rosette, with square shape, handle - handle design, BB lock type, made of zamak, suitable for indoor use
Escape6 Paper masking tape 25 mm × 50 m purple
from
2.39 €
In stock > 50 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Masking Tape - from 0.06 €/1 m
MakTrade MTG A100SXS-S-K with microwave sensor, flap, flange, beige
Discounted -23 %
31.91 €
41.85 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Exhaust Fan with diameter of 100 mm, maximum airflow 98 m3/h, input power 15 W, noise level of 31 dB, number of speeds 1, beige colour
RETLUX RSH 307 Smart door/window sensor
Amazing Deal
13.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Door and Window Sensor -, compatible with Google Home, connect via Radio frequency, battery indication, central unit required
Ceresit Grout CE 40 natura, 2 kg
Great price
9.89 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Grout - 4.95 €/1 kg
Ceresit Grout CE 40 coal, 2 kg
9.39 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Grout - 4.70 €/1 kg
Siguro set of straps with non-slip surface with wide shoulders, grey, 2pcs
New arrival
5.39 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hanger - for suits, shirts, blazers, dresses, wide shoulders help to preserve the shape of clothing, non-slip surface, trouser bars, 360° rotating hooks, maximum load capacity 3kg,...