AlzaPlus+ deals - Health
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 1,839
Professor Max Bob and Bob 0-5 years Light Red 0-5 years colour box
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Electric Toothbrush - sonic, 17000 movements per minute, 1 modes, timer, spare heads: 2 pc(s)
Adventure Menu - Farm ham with lentil ragout
9.89 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 571 kJ, weight 400g - 24.73 €/1 kg
Hampstead Tea BIO Chamomile Tea 20 pcs
4.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Herbal, bags, the raw material used is chamomile with a positive impact on the respiratory tract and digestion and digestion, single-species, Indian, weight 50 g - 0.25 €/pcs...
Stormred Neoprene dumbbells 2x1 kg
Great price
12.29 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dumbell Set , weight: 1kg, weight of the set: 2 kg
SAVO Prim Fresh fragrance 1,2 l
3.79 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - universal, no applicator, weight 1200 ml
Adventure Menu - Fusilli with spinach and walnuts
12.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 550 kJ, weight 105g - 122.86 €/1 kg
Adventure Menu - Tandoori Quinoa (VEGAN)
9.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 589 kJ, weight 400g - 24.98 €/1 kg
GARNIER Pure Active 8H Ultra Acne Patches, 22 patches
7.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Acne Patches - 0.35 €/pcs - from 0.35 €/1 pc(s)
Stormred Gymnastics ball 75cm, turquoise
Great price
12.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gym Ball diameter: 75 cm, weight limit: 300 kg, antiburst design, pump included and smooth surface
TEPE MK Original 0,6 mm blue 6 pcs
Great price
5.59 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Interdental Brush 6 pc(s), for perfect cleaning of interdental spaces - 0.93 €/1 pc(s)
GARNIER Skin Naturals Brightening Night Serum with Vitamin C 30 ml
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 2.15 €/pcs - from 43 €/100 ml
Professor Max NKH Bob and Bob 0-18 months 4 pcs
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush Replacement Head , sonic type, 4 pc(s) in package, suitable for children - 3.23 €/1 pc(s)
Stormred cable rope
Great price
8.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Skipping Rope - for CrossFit, 290cm long
Campgo Base Pad 0,8 XPE Purple
Great price
7.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Camping Mat - thickness 0.8cm, ultra-lightweight, non-slip, washable, summer use, dimensions 180×50cm (L×W), single-layer, XPE foam material, weight 200g, packed dimensions...
+Gift Probiotics BIOPRON with a value of 3.86 €
Adventure Menu Pro-Ration Emergency food pack menu V
36.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 2313g - 15.95 €/1 kg
Stormred Overball 25 cm, blue
Great price
from
3.26 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Overball
PURITY VISION Bio Vitamin C Serum 30 ml
11.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 39.67 €/100 ml
WELEDA Hyaluronic Moisture Serum Drops 30ml
11.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - day cream, for women, hydrating, nourishing and brightening, vegan, with hyaluronic acid and natural ingredients, for sensitive, oily, normal, combination, dry and...
GARNIER Skin Naturals Vitamin C UV fluid SPF 50+ glow 40 ml
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen - immediate brightening and skin tone unifying effect
Adventure Menu - Chicken wings with honey and chilli
9.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 271 kJ, weight 300g - 30.63 €/1 kg
Stormred Gymnastics ball 55cm, turquoise
Great price
8.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gym Ball diameter: 55 cm, weight limit: 200 kg, antiburst design, pump included and smooth surface
Stormred Gymnastics ball 65cm, black
Great price
11.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gym Ball diameter: 65 cm, weight limit: 300 kg, antiburst design, pump included and smooth surface
TIRTIR SOS Serum 50 ml
26.39 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 52.78 €/100 ml
NIVEA MEN Power Serum 2in1 30 ml
28.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 96.33 €/100 ml