Deal weeks - Quick Energy

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

All from 69
Bery Jones Biltong beef original 100g - Dried Meat
Bery Jones Biltong beef original 100g
Great price 10.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 9.81 €
Dried Meat Beef - 109 €/1 kg
Bery Jones Beef sausages dried original 100g - Dried Meat
Bery Jones Beef sausages dried original 100g
Great price 9.99 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 7.99 €
Dried Meat Beef - 99.90 €/1 kg
Bery Jones Beef sausages dried piri piri 100g - Dried Meat
Bery Jones Beef sausages dried piri piri 100g
Great price 9.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 8.99 €
Dried Meat Beef - 99.90 €/1 kg
Bery Jones Jerky beef natural 100g - Dried Meat
Bery Jones Jerky beef natural 100g
Great price from  7.64 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 6.88 €
Dried Meat Beef - from 89.90 €/1 kg
Bery Jones Beef Jerky classic 100g - Dried Meat
Bery Jones Beef Jerky classic 100g
Great price 7.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 7.19 €
Dried Meat Beef - 79.90 €/1 kg
Bery Jones Jerky beef BBQ 100g - Dried Meat
Bery Jones Jerky beef BBQ 100g
Great price 7.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 6.79 €
Dried Meat - lightly smoked, allergen-free, made in the Czech Republic using traditional drying methods, contains 42g of protein, 100g made from 180g of raw meat, original recipe,...
Bery Jones Jerky beef teriyaki 100g - Dried Meat
Bery Jones Jerky beef teriyaki 100g
Great price 7.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 7.19 €
Dried Meat - gently smoked, allergen-free, made in the Czech Republic using traditional drying methods, contains 41g of protein, 100g made from 180g of raw meat, original recipe,...
Indiana Biltong Original, Beef, 25g - Dried Meat
Indiana Biltong Original, Beef, 25g
Discounted -12 % 3.49 € 4 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Meat Beef, energy value per 100 g: 1192kJ, pack weight: 25 g - 139.60 €/1 kg
FOOD FORCE Dried beef 40 g - Dried Meat
FOOD FORCE Dried beef 40 g
Discounted -10 % 6.19 € 6.89 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dried Meat Beef - 154.75 €/1 kg
Adventure Menu - Beef goulash with potatoes - MRE
Adventure Menu - Beef goulash with potatoes
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 9.27 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 369 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
Adventure Menu - Wild Chicken with Rice - MRE
Adventure Menu - Wild Chicken with Rice
Discounted -8 % 9.99 € 10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 8.49 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 573 kJ, weight 400g - 24.98 €/1 kg
Stormred Shaker black, 700ml - Shaker
Stormred Shaker black, 700ml
Great price 3.99 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 3.19 €
Shaker - with a volume of 0,7l, colour: black
Adventure Menu - Chicken Korma with rice - MRE
Adventure Menu - Chicken Korma with rice
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 9.27 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 589 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
Stormred Shaker red, 700ml - Shaker
Stormred Shaker red, 700ml
Great price 3.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 2.79 €
Shaker - with a volume of 0,7l, colour: red
Stormred Shaker with tray black, 500ml - Shaker
Stormred Shaker with tray black, 500ml
Great price 5.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 4.39 €
Shaker - with a volume of 0,5l, colour: black
Adventure Menu - Deer ragout with potato wedges - MRE
Adventure Menu - Deer ragout with potato wedges
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 9.27 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 622 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
Express Menu Chicken on paprika - MRE
Express Menu Chicken on paprika
Discounted -10 % 7.29 € 8.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 355 kJ, weight 600g - 12.15 €/1 kg
Adventure Menu - Meat and rice balls with tomato sauce - MRE
Adventure Menu - Meat and rice balls with tomato sauce
9.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 8.49 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 540 kJ, weight 400g - 24.98 €/1 kg
Stormred Shaker blue, 700 ml - Shaker
Stormred Shaker blue, 700 ml
Great price 3.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 3.59 €
Shaker - with a volume of 0,7l, colour: blue
Adventure Menu - Semolina with apples and cinnamon - MRE
Adventure Menu - Semolina with apples and cinnamon
7.39 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 6.28 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 744 kJ, weight 250g - 29.56 €/1 kg
Adventure Menu - Pork ribs with potatoes - MRE
Adventure Menu - Pork ribs with potatoes
9.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 7.73 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 394 kJ, weight 400g - 22.73 €/1 kg
Adventure Menu - Garden-style chicken with beans - MRE
Adventure Menu - Garden-style chicken with beans
10.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 9.27 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 396 kJ, weight 400g - 27.25 €/1 kg
Adventure Menu - Pork with dumplings and cabbage - MRE
Adventure Menu - Pork with dumplings and cabbage
9.99 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 8.49 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 584 kJ, weight 400g - 24.98 €/1 kg

No longer sold