Deal weeks - Quick Energy

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

All from 67
REAL TURMAT Asian curry 480 g - MRE
REAL TURMAT Asian curry 480 g
Discounted -15 % 11.90 € 14.01 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1955 kJ, weight 480g - 24.79 €/1 kg
REAL TURMAT Spaghetti Bolognese 500 g - MRE
REAL TURMAT Spaghetti Bolognese 500 g
Discounted -10 % 12.90 € 14.45 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1800 kJ, weight 500g - 25.80 €/1 kg
FOOD FORCE Fried rice with chicken 148 g - MRE
FOOD FORCE Fried rice with chicken 148 g
Discounted -8 % 7.09 € 7.79 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1700 kJ, weight 148g - 47.91 €/1 kg
PROM-IN Glucose Control, 60 capsules - Dietary Supplement
PROM-IN Glucose Control, 60 capsules
25.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Add AlzaPlus+ and save instantly 20.72 €
Dietary Supplement - complex, natural, package weight 41 g, 60 tablet(s)
FOOD FORCE Beef stew with potatoes 150 g - MRE
FOOD FORCE Beef stew with potatoes 150 g
7.45 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Add AlzaPlus+ and save instantly 6.33 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1704 kJ, weight 150g - 49.67 €/1 kg
FOOD FORCE Chilli con carne 300 g - MRE
FOOD FORCE Chilli con carne 300 g
5.34 €
In stock 2 pcs at the supplier's
Add AlzaPlus+ and save instantly 4.54 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 465 kJ, weight 300g - 17.80 €/1 kg
FOOD FORCE Italian pot 300 g - MRE
FOOD FORCE Italian pot 300 g
5.34 €
In stock > 10 pcs at the supplier's
Add AlzaPlus+ and save instantly 4.54 €
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 490 kJ, weight 300g - 17.80 €/1 kg
Bery Jones Biltong beef piri piri 100g - Dried Meat
Bery Jones Biltong beef piri piri 100g
Great price 10.90 €
Currently Unavailable
Add AlzaPlus+ and save instantly 9.81 €
Dried Meat Beef - 109 €/1 kg
Jim Jerky beef with bacon flavour 23 g - Dried Meat
Jim Jerky beef with bacon flavour 23 g
3.39 €
Currently Unavailable
Buy with code 2026ALZAEXTRA50 1.70 € The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart.
Dried Meat Beef - 147.39 €/1 kg
Bery Jones Jerky beef BBQ 100g - Dried Meat
Bery Jones Jerky beef BBQ 100g
Great price 7.99 €
Currently Unavailable
Add AlzaPlus+ and save instantly 7.19 €
Dried Meat Beef - 79.90 €/1 kg

No longer sold