Filter Coffee
Filter Coffee – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 148
Minges Tradition, Coffee Beans, 1000g
New arrival
15.23 €
15.23 €/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: South America, Central America and Asia, roasted in: Germany, roast: dark - 15.23 €/1 kg
Minges Cremano, Whole Bean Coffee, 1000g
New arrival
15.35 €
15.35 €/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: South America, Central America and Asia, roasted in: Germany, roast: medium - 15.35 €/1 kg
Minges Klassisch, Ground Coffee, 756g
New arrival
17.16 €
22.70 €/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Coffee - ground, coffee blend mix, origin: South America, Central America and Asia, roasted in: Germany, roast: medium - 22.70 €/1 kg
AlzaCafé Colombia, 250g
Great price
12.90 €
51.60 €/kg
In stock > 5 pcs
Coffee - beans, 100 % Arabica, origin: Colombia, roasted in: Czech Republic, City Roast, 250 g - 51.60 €/1 kg
Café Sati Café al'Italienne beans, 1000g
29.09 €
29.09 €/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: South America, Central America and Africa, roasted in: France, roast: medium - 29.09 €/1 kg
Covim Intenso, 1000 g
19.46 €
19.46 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roasted in: Italy, roast: medium - 19.46 €/1 kg
Kafista "Ethiopia Essence" - Coffee beans, 100% Arabica Single Origin Coffee 2 × 250 g
25.36 €
50.72 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Ethiopia, roasted in: Italy, roast: medium - 50.72 €/1 kg
Manaresi Classic Italian, coffee beans, 1kg.
29.62 €
29.62 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Guatemala, India and Vietnam, roasted in: Italy, - 29.62 €/1 kg
Kafista package 4 × 250 g - Single origin coffee roasted in Italy, Fiartrade coffee beans
52.54 €
52.54 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coffee - beans, 100 % arabica and 100 % robusta, origin: Mixture of different origins, roasted in: Italy, roast: medium - 52.54 €/1 kg
Kafista "Kenya Excellence" - Coffee Beans, 100% Arabica, Roasted in Italy 250 g
14.61 €
58.44 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Kenya, roasted in: Italy, roast: medium - 58.44 €/1 kg
Latino Café Coffee Uganda, bean 100g
4.76 €
47.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Uganda, roasted in: Czech Republic, - 47.60 €/1 kg
Kafista Coffee Beans "Café Fusion 50/50" - Arabica & Robusta blend, espresso 250 g
14.22 €
56.88 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, India and Colombia, roasted in: Italy, roast: medium - 56.88 €/1 kg
Manaresi Italian Moka, ground coffee, 250g.
8.07 €
32.28 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Coffee - ground, coffee blend mix, origin: Brazil, Guatemala, India and Vietnam, roasted in: Italy, - 32.28 €/1 kg
Manaresi Gourmet, ground coffee, a blend created for the 100th anniversary of the roastery
9.14 €
36.56 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Coffee - ground, coffee blend mix, origin: South America, roasted in: Italy, - 36.56 €/1 kg
Manaresi Italian espresso, ground coffee, 250g.
8.07 €
32.28 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Coffee - ground, coffee blend mix, origin: Brazil, Guatemala, India and Vietnam, roasted in: Italy, roast: medium - 32.28 €/1 kg
Coffee for the road Kávovandro 1000 g
30.06 €
30.06 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil and India, roasted in: Czech Republic, roast: medium - 30.06 €/1 kg
Sarito 100% Arabica, coffee beans, 1000 g
27.83 €
27.83 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil, Ethiopia and Peru, roast: medium - 27.83 €/1 kg
Kafista "Kenya Excellence" - Coffee Beans, 100% Arabica, Roasted in Italy 4 × 250 g
47.99 €
47.99 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Kenya, roasted in: Italy, roast: medium - 47.99 €/1 kg
Kafista "Ethiopia Essence" - Coffee Beans, 100% Arabica Single Origin Coffee 250 g
13.29 €
53.16 €/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Ethiopia, roasted in: Italy, roast: medium - 53.16 €/1 kg
Latino Café Coffee Zimbabwe, ground 100g
4.76 €
47.60 €/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Coffee - ground, 100 % arabica, origin: Africa, roasted in: Czech Republic, - 47.60 €/1 kg
Coffee for the road Kávovandro 250 g
10 €
40 €/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil and India, roasted in: Czech Republic, roast: medium - 40 €/1 kg
Coffee for the road Kávovandro 500 g
18.72 €
37.44 €/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil and India, roasted in: Czech Republic, roast: medium - 37.44 €/1 kg
Coffee for travel Decaf 1000 g
34.43 €
34.43 €/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coffee - beans, 100 % arabica and caffeine‑free, origin: Colombia, roasted in: Czech Republic, roast: medium - 34.43 €/1 kg
Kafista "Ethiopia Essence" - Coffee beans, 100% Arabica Single Origin Coffee 3 × 250 g
36.21 €
48.28 €/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Ethiopia, roasted in: Italy, roast: medium - 48.28 €/1 kg
In the category Filter Coffee on Alza.sk, we currently have a total of 148 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Káva na filtr
Für den Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte
Filterkaffee
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Filterkaffee