Filter Coffee
Filter Coffee – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 148
Mamacoffee El Progreso, 250g
12.19 €
48.76 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - selection, 100 % arabica, origin: Nicaragua, roasted in: Czech Republic, roast: medium - 48.76 €/1 kg
Coffee Plant FLOW Blossom, Speciality, 250g
11.49 €
45.96 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - selection, 100 % arabica, origin: Ethiopia, roasted in: Poland, roast: light - 45.96 €/1 kg
Café Sati Ouganda Colobus Blend beans, 500g
12.90 €
25.80 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Uganda, roasted in: France, roast: medium - 25.80 €/1 kg
Kimbo Retail Aroma Intenso 250g ground
6.49 €
25.96 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - ground, coffee blend mix, roasted in: Italy, roast: medium - 25.96 €/1 kg
Coffee Plant FLOW Very Berry Filter, Specialty, 250g
12.49 €
49.96 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - selection, 100 % arabica, origin: Ethiopia and Rwanda, roasted in: Poland, roast: light - 49.96 €/1 kg
Mamacoffee El Progreso, beans, 100g
4.99 €
49.90 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - selection, 100 % arabica, origin: Nicaragua, roasted in: Czech Republic, roast: medium - 49.90 €/1 kg
Cafédirect BIO Mayan Gold Mexico SCA 82, ground, 200g
10.39 €
51.95 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - ground, 100 % arabica, origin: Mexico, roast: dark - 51.95 €/1 kg
Kimbo Retail Espresso Napoli 1000g beans
27.99 €
27.99 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roasted in: Italy, roast: dark - 27.99 €/1 kg
Sati café Arome Vanille, 250g, ground
7.29 €
29.16 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - ground, 100 % arabica, origin: Mixture of different origins, roasted in: France, roast: medium - 29.16 €/1 kg
Doubleshot Flirt, 1000g, Coffee Beans
44.69 €
44.69 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - selection, 100 % arabica, origin: Ethiopia and Costa Rica, roasted in: Czech Republic, roast: medium - 44.69 €/1 kg
Café Sati Fortissimo beans, 1000g
21.39 €
21.39 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % robusta, origin: Africa, roasted in: France, roast: medium - 21.39 €/1 kg
Doubleshot Flirt, bagged, selection, ground, 5 pcs
8.79 €
90.62 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - ground, 100 % arabica, origin: Costa Rica and Ethiopia, roasted in: Czech Republic, roast: light - 90.62 €/1 kg
Segafredo Zanetti Espresso Organico, ground, 250g
7.29 €
29.16 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - ground, coffee blend mix, origin: Honduras and Tanzania, roasted in: Austria, roast: medium - 29.16 €/1 kg
Lucaffé Espresso Crema, grain, 1000g
New arrival
22.99 €
22.11 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 22.11 €/1 kg
Corsini Single Brasile Santos ground 250 g
11.89 €
47.56 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - ground, 100 % arabica, origin: Brazil, roasted in: Italy, - 47.56 €/1 kg
Coffee Plant FLOW Juicy Fruit Filter, Speciality, 250g
12.49 €
49.96 €/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - selection, 100 % arabica, origin: Ethiopia and Uganda, roasted in: Poland, roast: light - 49.96 €/1 kg
Hard Beans Ethiopia Suke Quto Filter, Speciality, 250 g
10.69 €
42.76 €/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - selection, 100 % arabica, origin: Ethiopia, roasted in: Poland, roast: light - 42.76 €/1 kg
DON PEPE Caturra 500g X1 grain
21.99 €
41.73 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Colombia, - 41.73 €/1 kg
Amigos Caffe Il Mingardi S Premium, 1000g
22.19 €
21.34 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 21.34 €/1 kg
Lucaffé Classic The Original, grain, 1000g
34.49 €
33.16 €/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Costa Rica and Asia, roasted in: Italy, roast: medium - 33.16 €/1 kg
Café Sati Guatemala Organic Fairtrade ground, 250g
7.29 €
29.16 €/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - ground, 100 % arabica, origin: Guatemala, roasted in: France, roast: medium - 29.16 €/1 kg
Hard Beans Summer Blend Filter, Speciality, 250g
11.49 €
45.96 €/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - selection, 100 % arabica, origin: Ethiopia and Colombia, roasted in: Poland, roast: light - 45.96 €/1 kg
Amigos Caffe Qualitá Rossa, 500g
9.89 €
19.78 €/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % robusta, origin: Bolivia and Brazil, roasted in: Italy, roast: medium - 19.78 €/1 kg
COFFEE Colombia, La Riviera, Pink Bourbon, Washed, 200g
18.79 €
93.95 €/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - selection, 100 % arabica, origin: Colombia, roasted in: Slovakia, roast: light - 93.95 €/1 kg
In the category Filter Coffee on Alza.sk, we currently have a total of 148 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Káva na filtr
Für den Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte
Filterkaffee
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Filterkaffee