D-Link DGS-1210-52
Price Guarantee
Specifications
Type
Switch type SMART
Design Rack
Use Home, Company
Functions
Switching layer L3
Functions for camera systems Priority mode, Isolation mode
Ports
RJ-45 48 ×
SFP 4 ×
10/100/1000Base-T 48
LAN port transmission speed
Number of LAN ports with 1 Gbit speed 52
Routing
Routing Static routing
Features
Power Supply From the network
Maximum number of VLANs 256 ×
Features IPv6 Ready
Dimensions
Width 440 mm
Height 44 mm
Depth 210 mm
Material
Body material Metal
Operating temperature
Minimum operating temperature -5 °C
Maximum operating temperature 50 °C