Cafédirect
We can deliver Cafédirect products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 12
Cafédirect Machu Picchu 100 g, decaf
12.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - instant, 100 % arabica and caffeine‑free, origin: Peru, - 125.90 €/1 kg
Cafédirect Machu Picchu SCA 82 decaffeinated ground coffee 200g
10.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - ground, caffeine‑free, origin: Peru, roasted in: Ireland, roast: medium - 45.33 €/1 kg
Cafédirect BIO Machu Picchu SCA 82 coffee beans 200 g
10.69 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Peru, roasted in: Ireland, - 47.09 €/1 kg
Cafédirect Machu Picchu and Mayan Gold, instant, gift pack, 2 x 100g
24.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - gift package, 2 × coffee; Mayan Gold, instant coffee, with a rich and balanced taste, with a full body, sweet notes of caramel, 100g; Machu Picchu, instant coffee, with...
Cafédirect Machu Picchu instant coffee 100g
11.49 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - instant, 100 % arabica, origin: Peru, - 114.90 €/1 kg
Cafédirect BIO Machu Picchu SCA 82 ground coffee 200 g
10.29 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - ground, 100 % arabica, origin: Peru, roasted in: Ireland, roast: medium - 45.33 €/1 kg
Cafédirect Mayan Gold, instant, 100g
10.03 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - instant, 100 % arabica, origin: Mexico, roast: dark - 100.30 €/1 kg
Cafédirect BIO Mayan Gold Mexico SCA 82, ground, 200g
10.39 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - ground, 100 % arabica, origin: Mexico, roast: dark - 51.95 €/1 kg
Cafédirect Colombia Reserva SCA 82, ground, 200g
10.39 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - ground, 100 % arabica, origin: Colombia, roast: medium - 51.95 €/1 kg
Cafédirect Arabica Esspresso Honduras, decaffeinated, 1000g
52.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Peru, roast: medium - 52.90 €/1 kg