Body Lotions
Body Lotions – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 253
KUNDAL Honey & Macadamia Pure Body Lotion Baby Powder 100 ml
New arrival
7.99 €
7.99 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, korean skin care, 100 ml volume - 7.99 €/100 ml
BADEFEE Fruity Orange 250 ml
14.90 €
5.96 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, moisturising, nourishing and softening, vegan, for normal skin, contains aloe Vera, paraben-free and silicone-free, 250 ml volume - 5.96 €/100 ml
BADEFEE Lovely Rose 250 ml
14.90 €
5.96 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, moisturising, nourishing and softening, vegan, for normal skin, contains aloe Vera, paraben-free and silicone-free, 250 ml volume - 5.96 €/100 ml
NOBILIS TILIA Karité 200 ml
16.90 €
8.45 €/100 ml
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, men's and children's, moisturising, nourishing and soothing, dry skin, for sensitive, normal and dry skin, contains panthenol , 200 ml volume -...
LOBEY Body Milk 200 ml
17.09 €
8.55 €/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, moisturising, hypoallergenic, protective, regenerating, nourishing and soothing, vegan, irritated skin and dry skin, for sensitive, normal, combination and...
L'OCCITANE Lavande Body Lotion 250 ml
New arrival
31.29 €
12.52 €/100 ml
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, dry skin, for normal, combination, dry and mature skin, 250 ml volume - 12.52 €/100 ml
PURITO Luminous Moisture Shea Butter Body Lotion Ocean Breeze 300 ml
24.29 €
8.10 €/100 ml
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, 300 ml volume - 8.10 €/100 ml
L'OCCITANE Verveine Argumes Body Milk 250 ml
31.29 €
12.52 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, dry skin, for normal, combination, dry and mature skin, 250 ml volume - 12.52 €/100 ml
VICTORIA'S SECRET Velvet Petals 236ml
17.59 €
7.45 €/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, moisturising and softening, contains aloe Vera, 236 ml volume - 7.45 €/100 ml
VICTORIA'S SECRET Midnight Bloom 236ml
17.59 €
7.45 €/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, moisturising and softening, for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, 236 ml volume - 7.45 €/100 ml
ELIZABETH ARDEN Green Tea 500 ml
Great price
11.01 €
2.20 €/100 ml
In stock > 10 pcs at the supplier's
Body Lotion - women's and men's, moisturising, regenerating and softening, for oily, normal, combination, dry and mature skin, contains green tea, 500 ml volume - 2.20 €/100 ml
DOVE Body Love Intense Care 400 ml
6.94 €
1.74 €/100 ml
In stock > 5 pcs at the supplier's
Body Lotion - women's and men's, moisturising and nourishing, dry skin, for dry skin, 400 ml volume - 1.74 €/100 ml
VASELINE Essential Healing Moisturizing Body Lotion 400 ml
7.18 €
1.80 €/100 ml
In stock 5 pcs at the supplier's
Body Lotion - women's and men's, moisturising, nourishing and soothing, cracked skin, irritated skin and dry skin, for dry skin, with ceramides, 400 ml volume - 1.80 €/100 ml
Bübchen Baby Body Lotion 400ml
8.27 €
2.07 €/100 ml
In stock > 10 pcs at the supplier's
Children's Body Lotion - moisturising, protective, nourishing, soothing and softening, suitable for sensitive skin, suitable for sensitive to atopic skin, contains panthenol -...
NAIF Softening body lotion for children and babies natural 200 ml
15.34 €
7.67 €/100 ml
In stock 3 pcs at the supplier's
Children's Body Lotion - moisturising and nourishing, - 7.67 €/100 ml
REVIVAL Smoothing Body Milk 250 ml
15.37 €
6.15 €/100 ml
In stock > 10 pcs at the supplier's
Body Lotion - women's and men's, moisturising and softening, mineral, eczema, psoriasis and dry skin, for oily, normal, combination, dry and mature skin, 250 ml volume -...
LACTOVIT Lactourea Regenerating Body Lotion 400ml
Discounted -21 %
5.49 €
6.99 €
1.37 €/100 ml
On the way > 5 pcs
Expected 05/10/2026
Body Lotion - women's, regenerating, nourishing and softening, dry skin and anti-ageing , for normal, dry and mature skin, contains urea, with urea, 400 ml volume - 1.37 €/100 ml
LACTOVIT Lactourea Oleo Body Lotion 400ml
Discounted -13 %
5.99 €
6.89 €
1.50 €/100 ml
Ordered on request
Body Lotion - women's, moisturising, regenerating, nourishing, soothing and softening, dry skin and anti-ageing , for normal, dry and mature skin, contains urea and proteins, with...
LACTOVIT Lactourea Firming Body Lotion 400ml
5.59 €
1.40 €/100 ml
Ordered on request
Body Lotion - women's, moisturising, regenerating, strengthening and softening, dry skin and anti-ageing , for normal, dry and mature skin, contains urea and collagen, with...
Mizon Niacinamide Smoothing Body Lotion 300 ml
Amazing Deal
15.09 €
Save 3.52 €
5.03 €/100 ml
Currently Unavailable
Body Lotion - women's, moisturising, hypoallergenic, brightening, nourishing, strengthening and softening, vegan and korean skin care, pigment spots, dry skin and anti-ageing , for...
VASELINE Cocoa Radiant moisturizing and brightening body lotion 400 ml
from
4.63 €
1.45 €/100 ml
Currently Unavailable
Body Lotion - women's and men's, moisturising, nourishing and soothing, cracked skin, irritated skin and dry skin, for dry skin, contains cocoa butter, with ceramides, 400 ml...
EMBRYOLISSE Lait-Creme Fluide+ 400 ml
Amazing Deal
16.90 €
4.23 €/100 ml
Currently Unavailable
Body Cream - for women, moisturising, suitable for normal skin, alcohol-free, applicable for: dry skin, 400 ml volume - 4.23 €/100 ml
MOSCHINO Toy 2 Bubble Gum Body Lotion 200 ml
18.90 €
9.45 €/100 ml
Currently Unavailable
Body Lotion - women's, moisturising, for oily, normal, combination, dry and mature skin, 200 ml volume - 9.45 €/100 ml
YVES ROCHER Monoi 390 ml
12.09 €
3.10 €/100 ml
Currently Unavailable
Body Lotion - women's and men's, moisturising and nourishing, vegan, dry skin, for oily, normal, combination, dry and mature skin, paraben-free, 390 ml volume - 3.10 €/100 ml
In the category Body Lotions on Alza.sk, we currently have a total of 253 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Tělová mléka
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Testápolók