AlzaPlus+ deals - Body Care
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 863
RADOX Muscle Therapy Bath Soak 500ml
Great price
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - for men, relaxing and soothing, 500 ml volume - 0.82 €/100 ml
NIVEA MEN Deep Dry & Clean 50 ml
2.99 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for men, roll-on,, moisturising, protective and soothing, does not stain and long-lasting, 50 ml volume - 5.98 €/100 ml
NIVEA MEN Hydrocare Shower Gel 500 ml
from
4.85 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal, combination, dry and mature skin, moisturising, nourishing and soothing, 500 ml volume - from 1.08 €/100 ml
NIVEA Hawaii Flower & Oil Shower Gel 250 ml
from
3.17 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for normal, combination, dry and mature skin, antioxidant, cleaning, moisturising, protective, nourishing and softening, active ingredients include...
NIVEA Men Fresh Active 150 ml
from
3.36 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, spray, fresh, protective and refreshing, does not stain and long-lasting, volume: 150 ml - from 2.73 €/100 ml
HiPP Babysanft Washing foam Duck 250 ml
7.49 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath Foam - for children, cleaning, moisturising, softening and softening, formula: vegan, 250 ml volume - 3 €/100 ml
WELEDA Calendula Oil Fragrance-Free 200ml
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Oil softening and soothing, suitable for dry skin, - 6.45 €/100 ml
FA MEN Sport antiperspirant 50 ml
from
2.87 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for men, roll-on,, antibacterial, long-lasting, 50 ml volume - from 6.38 €/100 ml
Old spice Deep Sea Solid Deodorant 85ml
8.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, stick, fresh, refreshing, long-lasting, against odor and for everyday use, volume: 85 ml - 9.87 €/100 ml
NIVEA Shower Gel Creme Protect 250 ml
3.59 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising, regenerating, softening and softening, perfect for: dry skin,...
Palmolive Aroma Essence shower gel Sweet Delight 500 ml
Great price
from
3.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, moisturising and nourishing, 500 ml volume - from 0.92 €/100 ml
NIVEA Fresh Flower Deo Spray 150 ml
from
3.36 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray, floral, nourishing, for everyday use, volume: 150 ml - from 2.73 €/100 ml
YVES ROCHER Vanilla 390 ml
11.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising and nourishing, vegan, dry skin, for oily, normal, combination, dry and mature skin, paraben-free, 390 ml volume - 3.05 €/100 ml
ARIANA GRANDE Ari Body Mist 236 ml
Amazing Deal
10.90 €
Save 18.05 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Spray - refreshing, silicone-free, 236 ml volume - 4.62 €/100 ml
KNEIPP Shower Gel Goodbye Stress 200 ml
Great price
3.49 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin, cooling and refreshing, silicone-free, formula: vegan, 200 ml volume - 1.75 €/100 ml
RITUALS The Ritual of Sakura Body Scrub 250 g
18.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Scrub - body, removes dead skin cells
NIVEA Smooth Sensation Body Milk 625 ml
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising and nourishing, for normal and dry skin, contains shea butter, 625 ml volume - 2.06 €/100 ml
KNEIPP Shower Foam Goodbye Stress 200 ml
7.09 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 3.55 €/100 ml
NIVEA Creme Care Shower Gel 500 ml
from
4.85 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising, relaxing, nourishing and softening, perfect for: dry skin, ph neutral, 500 ml...
WELEDA Lavender Soothing Oil 100 ml
14.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Massage Oil 100 ml - suitable for oily, normal, combination, dry and mature skin - 14.90 €/100 ml
Eneo Neocide washing gel with antimicrobial component 500 ml
12.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - disinfectant, suitable for sensitive, oily, combination and dry skin, antibacterial, hypoallergenic and soothing, for intimate parts, with pump and for everyday use,...
MIXA Niacinamide Bright Moisturizing Cream for Dark Spots, 400ml
7.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for both men and women, moisturising, brightening, nourishing and soothing, suitable for sensitive and dry skin, 400 ml volume - 1.92 €/100 ml
BOROTALCO Men Invisible Musk Scent Deo Spray 150 ml
from
3.44 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, spray, fresh, protective, does not stain and long-lasting, volume: 150 ml - from 2.70 €/100 ml
BOROTALCO Invisible Fresh Ocean Scent Deo Spray 150 ml
from
3.73 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for both women and men, spray, fresh, moisturising, does not stain, volume: 150 ml - from 2.93 €/100 ml