Body Care
Body Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 3,404
DOVE 0% Fresh Rose 150ml
4.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray, floral fragrance floral, volume: 150 ml - 3.27 €/100 ml
HISKIN Kids Blueberry 300 ml
5.19 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - suitable for oily, normal, combination and dry skin, cleaning and softening, with pump and for everyday use, active substances include panthenol , paraben-free,...
NIVEA Rigid AP B&W Authentic 50 ml
from
3.28 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for women, stick,, protective and refreshing, long-lasting, against odor and for everyday use, 50 ml volume - from 8.18 €/100 ml
GOSH Woman Seasons Deo Spray 039 Summer 150 ml
4.59 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray,, protective, for everyday use, volume: 150 ml - 3.06 €/100 ml
Naturalis Body Milk - Nutrition & Strenght 400 ml
4.69 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, non-comedogenic, dry skin, for combination and dry skin, contains shea butter, 400 ml volume - 1.17 €/100 ml
Naturalis Body Milk - Urea 400 ml
4.69 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, non-comedogenic, dry skin, for combination and dry skin, contains urea, with urea, 400 ml volume - 1.17 €/100 ml
GREENATURAL Soothing mallow and aloe vera BIO 250 ml
6.29 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive, oily, normal, combination and dry skin, antioxidant, cleaning and moisturising, perfect for: allergy, irritated skin and dry skin,...
JANZEN Gracious 200 ml
10.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 5.45 €/100 ml
BADEFEE Lime Splash 190 g
10.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma
BEN & ANNA Blue Lagoon 250 ml
6.69 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for sensitive skin, cleaning and refreshing, perfect for: dry skin, ph neutral and gluten-free, formula: vegan, 250 ml volume - 2.68 €/100 ml
FA Soft Pistachio & Honey 400ml
4.39 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for children unisex, suitable for normal and dry skin, nourishing, softening and refreshing, perfect for: dry skin, 400 ml volume for children - 1.10 €/100 ml
L'OCCITANE Verveine Hand Cream 30 ml
10.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hand Cream - universal use for anybody, moisturising, 30 ml volume - 34.63 €/100 ml
L'OCCITANE Lavande Hand Cream 30 ml
New arrival
10.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hand Cream - universal use for anybody, moisturising, 30 ml volume - 34.63 €/100 ml
Naturalis Body Butter, NUTRITION&STRENGTH 300 g
5.09 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Butter - women's and men's, for normal and dry skin, dry skin, moisturising, massage and softening, contains shea butter, weight: 300 g
GOSH Isabell Kristensen Endless Dreams Deo Spray 150 ml
7.79 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray,, protective, for everyday use, volume: 150 ml - 5.19 €/100 ml
ADIDAS Invisible Control 150 ml
3.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for women, spray,, refreshing, for everyday use, 150 ml volume - 2.13 €/100 ml
PURE HARMONY Bubble moulding soap purple 100 g
5.99 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bar Soap - suitable for sensitive and dry skin, cleaning, for everyday use, vegan, grape fragrance, children's, weight 100 g - 5.99 €/100 g
DOVE 4 In 1 Serum 100 ml
12.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Serum - unification of tone, reduces dark spots, regeneration, designed for dry and sensitive skin, hydration and nourishment, for daily care, for women and men -...
COLLISTAR Abdomen And Hips Remodeling Treatment 250 ml
39.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for women, strengthening, suitable for normal skin, alcohol-free, paraben-free and with caffeine, contains also shea butter, applicable for: dry skin, 250 ml...
IDA WARG Hydrating 50 ml
13.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for women, roll-on, fragrance fresh, antibacterial and protective, Quick-Drying, travel and against odor, 50 ml volume - 27.80 €/100 ml
BADEFEE Blütenzart 50 ml
6.29 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hand Cream - for women, for dry skin, moisturising, regenerating and nourishing, vegan, active ingredients include aloe Vera and shea butter, 50 ml volume - 12.58 €/100 ml
OPI Soothe & Remove Cuticles 50 ml
19.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Balm Liquid gel to soften the nail cuticle - 39.80 €/100 ml
MOLICARE Skin Washing Gel 500 ml
8.29 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Gel - for both men and women, moisturising, nourishing and soothing, suitable for normal and dry skin, applicable for: irritated skin and dry skin, 500 ml volume -...
SAFEGUARD Lemon 75 g
1.19 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bar Soap - suitable for normal skin, cleaning, for everyday use, aluminium-free, lemon fragrance, weight 75 g - 1.59 €/100 g
In the category Body Care on Alza.sk, we currently have a total of 3404 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Tělová kosmetika
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Kozmetikumok