Body Care
Body Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 3,404
BIOTHERM Eau Vitaminée Shower Gel 200 ml
22.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination and dry skin, moisturising, softening and relaxation, perfect for: dry skin, formula: luxurious, 200 ml volume -...
FRANK BODY Firming Body Cream 230 ml
26.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Serum FIRMING, PLUMPING, HYDRATING, Vegan-Free, Cruelty-Free, Gluten-Free, Peg Free, Paraben-Free, Silicone Free, Phthalates Free and Sulfate Free - 11.70 €/100 ml
DOVE Advanced Care Rebalancing 400 ml
6.89 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal and dry skin, cleaning and moisturising, perfect for: dry skin, sulphate-free, formula: vegan, 400 ml volume - 1.72 €/100 ml
REAL Rose Gold liquid soap 500 g
2.19 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - disinfectant, suitable for normal skin, cleaning and softening, with pump and for everyday use, no artificial colours, paraben-free and silicone-free, vanilla and...
BARNÄNGEN SOS Vard 75 ml
from
3.73 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hand Cream - for women for children, for dry skin, nourishing and softening, vegan, paraben-free and sulphate-free, 75 ml volume - from 5.85 €/100 ml
MATIS PARIS Cashmere Mask 100 ml
Amazing Deal
23.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hand Mask - for men and women, regenerating, nourishing and softening effect, for dry skin, volume 100 ml - 24.17 €/100 g
IDA WARG Feeling Clean Shower Mousse Refreshing Formula 200 ml
9.99 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 5 €/100 ml
Ziaja Med Lipid Body Balm 400ml
7.69 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Balm A rich moisturizing body emulsion based on phospholipids that forms a multi-lamellar structure that mimics the structure of the skin. - 1.92 €/100 ml
BIOTHERM Lait De Douche Shower Milk 200 ml
29.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for oily, normal, combination and dry skin, moisturising, nourishing and softening, perfect for: dry skin, formula: luxurious, 200 ml volume -...
AVENE XeraCalm A.D Lipid-Replenishing Cleansing Oil 1L
New arrival
31.09 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Oil - unisex for children, suitable for dry skin, cleaning, moisturising, nourishing and soothing, fragrance-free, suitable for anti-itching and dry skin, dermo, 1000 ml...
COCOSOLIS Skin+ Anti-Cellulite Serum Booty & Thighs 100ml
43.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for women, antioxidant, moisturising, smoothing, nourishing, slimming and softening, suitable for normal, combination and dry skin, applicable for: cellulitis, 100...
REXONA Maximum Protection Cobalt Dry 150ml
6.59 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - spray, volume: 150 ml - 4.39 €/100 ml
REXONA Advanced Protection Thermocool Frozen Acai and Jasmine 150ml
4.89 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - spray, long-lasting, against odor and for everyday use, volume: 150 ml - 3.26 €/100 ml
DOVE Fresh Cotton and Sea Minerals 150ml
4.89 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray, moisturising and regenerating, long-lasting and against odor, volume: 150 ml - 3.26 €/100 ml
DOVE Advanced Care Replenishing FIFA 225ml
Amazing Deal
4.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for normal skin, cleaning, moisturising and softening, sulphate-free, formula: vegan, 225 ml volume - 1.95 €/100 ml
DERMACOL Aroma Moment Bourbon Vanilla 200 g
6.39 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Scrub
L'OCCITANE Verveine Argumes Hand Cream 30 ml
10.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hand Cream - universal use for anybody, moisturising, 30 ml volume - 34.63 €/100 ml
HISKIN Kids Raspberry 300 ml
5.19 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - suitable for sensitive and normal skin, cleaning and softening, with pump and for everyday use, active substances include panthenol , paraben-free, vegan, raspberry...
BIOTHERM Lait Corporel Active Recovery Body Milk 400 ml
28.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, regenerating and soothing, luxurious, anti-itching, irritated skin and dry skin, for sensitive, normal, dry and mature skin, contains...
BIOTHERM Force Supreme Body Reshaper 125 ml
39.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - men's, moisturising, softening and strengthening, luxurious, for oily, normal, combination and dry skin, 125 ml volume - 31.92 €/100 ml
BEAUTY JAR Dragon's Kisses 250 ml
Great price
4.99 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for both men and women, moisturising, softening and softening, suitable for combination skin, contains also lactic acid, 250 ml volume - 2 €/100 ml
FRANK BODY Original Coffee Scrub 200 g
15.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Scrub
ORGANIC SHOP Thalasso Thermo-Active warming body scrub with clay 300 ml
6.49 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Scrub - 2.16 €/100 ml
ORGANIC SHOP Sweet Raspberry 250 ml
4.29 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for both men and women, moisturising, nourishing and softening, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, applicable for: dry skin,...
In the category Body Care on Alza.sk, we currently have a total of 3404 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Tělová kosmetika
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Kozmetikumok