Body Care
Body Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 3,395
LUMENE Men Raikas Hydrating 2in1 Body & Hair Wash 200 ml
10.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 5.45 €/100 ml
PERSPI-GUARD Antibacterial cream 200 ml
8.39 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Cream - for both women and men suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, antibacterial and cleaning, 200 ml volume - 4.20 €/100 ml
VICTORIA'S SECRET Sweet Sugared Violet 250 ml
18.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Spray - suitable for normal skin, refreshing, 250 ml volume - 7.56 €/100 ml
BOROTALCO Vaniglia e Avena 450 ml
3.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive, oily, combination and dry skin, cleaning, alcohol-free, 450 ml volume - 0.80 €/100 ml
BusyB Refreshing Spray 200 ml
4.99 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Spray - 200 ml volume - 2.50 €/100 ml
ZIAJA Med Baby&Kids Cream for protection under diapers 50 ml
4.99 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Balm Cream for comprehensive care of the diaper area. Based on active ingredients of natural origin. Without zinc oxide. It smells nice, but it's unperfumed. - 9.98 €/100 ml
BABA Shower Gel Elderflower & Rose Water 750 ml
4.79 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, cleaning, moisturising and soothing, 750 ml volume - 0.64 €/100 ml
BABA shower gel Lime & Mint 750 ml
4.79 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, cleaning, moisturising and soothing, 750 ml volume - 0.64 €/100 ml
BABA Shower Gel Mint for men 750 ml
4.79 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for normal skin, cleaning, moisturising and cooling, 750 ml volume - 0.64 €/100 ml
JANZEN Orange 420 g
16.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Scrub - for ladies and gentlemen alike, for oily and normal skin, active ingredients include rapeseed oil, without alcohol, paraben-free and silicone-free, weight 420 g
ADIDAS UEFA IX Antiperspirant Roll-on 50 ml
3.39 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, roll-on,, refreshing, long-lasting and against odor, volume: 50 ml - 6.78 €/100 ml
KII-BAA Baby with probiotics and prebiotics 250 ml
9.69 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Children's Body Lotion - contains probiotics - 3.88 €/100 ml
L'ORÉAL PARIS Men Expert Thermic Resist 150ml
New arrival
3.69 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for men, spray, spicy fragrance, refreshing, long-lasting, against odor and for everyday use, 150 ml volume - 2.46 €/100 ml
DOVE Vanilla Scent 150ml
4.09 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray, floral fragrance floral, long-lasting, against odor and for everyday use, volume: 150 ml - 2.73 €/100 ml
NIVEA Floral Moon 150 ml
from
3.28 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for women, spray,, protective and refreshing, long-lasting, against odor and for everyday use, 150 ml volume - from 2.73 €/100 ml
NATURAVIT Lavender dream 450 ml
8.79 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive, normal and dry skin, cleaning, moisturising and relaxation, perfect for: dry skin, no artificial colours, sulphate-free and...
RITUALS The Ritual Of Karma Body Lotion Mousse 150 ml
15.39 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's, moisturising, for normal skin, 150 ml volume - 10.26 €/100 ml
Friendly Soap Natural multifunctional soap lemon and lime
3.99 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bar Soap - suitable for normal skin, cleaning, does not stain and travel, paraben-free, sulphate-free and palm oil-free, vegan, lime and lemon fragrance, weight 95 g -...
Friendly Soap Natural soap for hair lavender and tea tree
3.99 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bar Soap - suitable for sensitive, oily, normal and combination skin, cleaning and nourishing, travel and for everyday use, includes active ingredients such as tea Tree,...
BABA Shower Gel Raspberry & Rosewood 750 ml
4.79 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, cleaning, moisturising and soothing, 750 ml volume - 0.64 €/100 ml
JANZEN Grey 250 ml
9.19 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - suitable for oily, normal, combination and dry skin, cleaning and moisturising, with pump and for everyday use, paraben-free and silicone-free, woody fragrance,...
NIVEA Men AP B&W Epic Night 50 ml
from
3.28 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for men, roll-on,, protective and refreshing, long-lasting, against odor and for everyday use, 50 ml volume - from 8.18 €/100 ml
L'OCCITANE Amande Sublime Suppleness Oil 100 ml
Amazing Deal
31.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Oil - 31.90 €/100 ml
BABA Lavender and vanilla 400 ml
3.59 €
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, cleaning, 400 ml volume - 0.90 €/100 ml
In the category Body Care on Alza.sk, we currently have a total of 3394 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Tělová kosmetika
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Kozmetikumok