Body Care
Body Care – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 3,417
LE PETIT MARSEILLAIS Mint and Aloe Vera 4-in-1 400ml
5.19 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for men, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, cleaning, moisturising and refreshing, no artificial colours, 400 ml volume -...
DOVE Original 2× 150ml
New arrival
7.09 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for women, spray,, moisturising, against odor and for everyday use, 300 ml volume - 2.36 €/100 ml
WILD Starter Bee/Honey & Cactus Flower 50ml
New arrival
14.96 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for women, roll-on, sweet fragrance, softening and refreshing, against odor and for everyday use, 50 ml volume - 29.92 €/100 ml
MALIZIA Passion Seduction 100 ml
3.49 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray, fresh, for everyday use, volume: 100 ml - 3.49 €/100 ml
INNISFREE My Perfumed Body Lotion Waterlily 330 ml
18.89 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Lotion - women's and men's, moisturising, nourishing and softening, 330 ml volume - 5.72 €/100 ml
GOSH Body Line Deo Spray 150 ml
5.89 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, spray,, protective, for everyday use, volume: 150 ml - 3.93 €/100 ml
PATYKA Smoothing Hydrating Body Milk Smoothing Hydrating Body Milk 150 ml
Discounted -5 %
17.90 €
18.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for both men and women, regenerating, suitable for sensitive, normal, combination and dry skin, with hyaluronic acid, contains also shea butter and hyaluronic...
GREENATURAL Hand cream with avocado and wild rose 75 ml
7.49 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hand Cream - for children universal use for anybody, for cracked skin and dry skin, moisturising and protective, vegan, fruit fragrance, alcohol-free, 75 ml volume -...
NACOMI Raspberry Cupcake 50 ml
6.69 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Massage Oil 50 ml - suitable for combination and dry skin, dry skin - 13.38 €/100 ml
IDA WARG Sunny Infusion Shower MousseHappy Formula 200 ml
10.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 5.45 €/100 ml
ORGANIC MIMI Fig Fruit Body Cream 200ml
New arrival
6.59 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for both men and women, moisturising, brightening and softening, suitable for normal, dry and mature skin, paraben-free, contains also shea butter and bisabolol,...
DAISE Love Me Flower Power 85g
6.19 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bath bomb - for women - 7.28 €/100 g
STR8 Game 50 ml
4.09 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, roll-on,, refreshing, for everyday use, volume: 50 ml - 8.18 €/100 ml
IDA WARG Vitalizing Shower Mousse 200 ml
10.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Foam - with intense moisturizing effect, long-lasting pleasant aroma - 5.45 €/100 ml
DERMOVITAL Rose 100 g
1.09 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bar Soap - suitable for normal skin, cleaning, for everyday use, aluminium-free, rose fragrance, weight 100 g - 1.09 €/100 g
AVENE Cicalfate+ Repairing Protective Cream 100 ml
-11 % off new
15.90 €
New 17.90 €
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream for kids daily, skin type: sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature, effect: nourishing, soothing, cleansing and softening, 100 ml - 15.90 €/100 ml
ORGANIC MIMI Sweet Joy 50ml
New arrival
2.89 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hand Cream - universal use for anybody, for dry skin, moisturising, nourishing and softening, vegan, active ingredients include hyaluronic acid, fruit fragrance, paraben-free and...
PALMOLIVE Sensorial Escape Neroli & Sandalwood 500ml
from
3.28 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - glycerine, suitable for sensitive and normal skin, cleaning, moisturising and relaxation, for everyday use, vegan, orange and sandalwood fragrance, suitable for men,...
DERMACOL Aroma Moment Blueberry 250ml
Discounted -11 %
2.99 €
3.39 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for women, suitable for normal skin, moisturising, softening and soothing, formula: vegan, 250 ml volume - 1.20 €/100 ml
WILD Refill Honey & Cactus Flower 50ml
6.22 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antiperspirant - for women, roll-on, sweet fragrance, softening and refreshing, against odor and for everyday use, 50 ml volume - 12.44 €/100 ml
WILD LE Refill Pink Grapefruit & Lime 40g
6.22 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for women, stick, fruit fragrance fruit, softening and refreshing, against odor and for everyday use, volume: 40 ml - 15.55 €/100 ml
VICTORIA'S SECRET Love Spell Vacation 250ml
17.59 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Spray - refreshing, 250 ml volume - 7.04 €/100 ml
BADEFEE Coffee 85 g
8.79 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Scrub - women's, vegan, for normal skin, with natural oil and natural ingredients, weight 85 g
YVES ROCHER Monoi 190 ml
New arrival
5.79 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Liquid Soap - glycerine, suitable for normal skin, cleaning and moisturising, with pump and for everyday use, alcohol-free, silicone-free and sulphate-free, vegan, fresh fragrance,...
In the category Body Care on Alza.sk, we currently have a total of 3418 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Tělová kosmetika
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Kozmetikumok