Lumene
We can deliver Lumene products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 262
LUMENE Nordic Hydra Cleansing Hydration Boost Toner 150 ml
11.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Tonic - for cleansing the skin, ideal for sensitive, mixed, dry and mature skin types - 7.93 €/100 ml
LUMENE Primers & Concealers Illuminating Highlighter Pen 2 Medium
11.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Corrector light Coverage, tone medium, dermatologically tested and long-lasting, creamy consistency, suitable for sensitive, dry and mature skin, lasts up to under 24 hours,...
LUMENE Basic Cleansing Puhdas Deeply Purifying Toner 400 ml
11.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Tonic - for cleansing the skin, ideal for sensitive, mixed, dry and mature skin types - 2.98 €/100 ml
LUMENE Basic Cleansing Kirkas Radiance Boosting Cleansing Foam 150 ml
8.19 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Tonic - for cleansing the skin, ideal for sensitive, mixed, dry and mature skin types - 5.46 €/100 ml
LUMENE Haircare Nordic Volume Volume & Lift Conditioner 290 ml
11.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: regeneration, nutrition and strengthening, best for hair type: soft, damaged and dry - 4.10 €/100 ml
LUMENE Haircare Nordic-C Glow Boost 2-in-1 Hair Mask 200 ml
12.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: regeneration, nutrition and strengthening, best for hair type: soft, damaged and dry - 6.45 €/100 ml
LUMENE Blur Even Cover Foundation Shade 00 30ml
16.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up high coverage, long-lasting, non-comedogenic and perfume-free, tone light, suitable for oily, normal, mixed, dry and mature skin, liquid consistency, lasts up to under 24...
LUMENE Primers & Concealers Natural Glow Moisturizing & Illuminating Primer
13.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Corrector light Coverage, dermatologically tested and long-lasting, creamy consistency, suitable for sensitive, dry and mature skin, lasts up to under 24 hours, product belongs to...
LUMENE Primers & Concealers Matte Oil-Control Primer
12.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Corrector light Coverage, dermatologically tested and long-lasting, creamy consistency, suitable for sensitive, dry and mature skin, lasts up to under 24 hours, product belongs to...
LUMENE Nordic Hydra Cleansing Oat Milk Oil Cleanser 150 ml
13.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Milk - - 9.27 €/100 ml
LUMENE Haircare Nordic Hydra Moisture Conditioner 290 ml
10.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: regeneration, nutrition and strengthening, best for hair type: soft, damaged and dry - 3.76 €/100 ml
LUMENE Klassikko Face Care Soothing Eye Cream 15 ml
8.79 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 58.60 €/100 ml
LUMENE Lip Glow Oil Balm SPF30Shade 3 Cherry 10 g
13.99 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Lip Gloss - gives your lips charming shimmer and glow - 139.90 €/100 ml
LUMENE Basic Cleansing Puhdas Deeply Purifying Micellar Gel Cleanser 250 ml
9.19 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel -, suitable for mature skin, suitable for dry skin, suitable for sensitive skin - 3.68 €/100 ml
LUMENE Haircare Nordic Bloom colour & Vitality Conditioner 290 ml
10.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: regeneration, nutrition and strengthening, best for hair type: coloured Hair, soft and dry - 3.76 €/100 ml
LUMENE Luminous colour Lipliner Shade 3 Twinflower
8.19 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Contour Pencil - for irresistible lips, for long-lasting lipstick - 744.55 €/100 g
LUMENE Nordic Sensitive Weightless Serum 30ml
22.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 76.33 €/100 ml
LUMENE Invisible Illumination Liquid Bronzer Summer Glow
22.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bronzer - dermatologically tested and long-lasting, suitable for sensitive, mixed and dry skin, liquid consistency, lasts up to under 24 hours, product belongs to vegan cosmetics,...
LUMENE CC colour Correcting Powder Shade 2
16.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Powder coverage, dermatologically tested and long-lasting, shade: medium, suitable for sensitive and mixed skin, compact consistency, lasts up to under 24 hours, product belongs to...
LUMENE Basic Cleansing Kirkas Radiance Boosting Cleansing Cream 150 ml
7.59 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Milk - - 5.06 €/100 ml
LUMENE Haircare Nordic Hydra Moisture Boost 2-in-1 Hair Mask 200 ml
10.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: regeneration, nutrition and strengthening, best for hair type: soft, damaged and dry - 5.45 €/100 ml
LUMENE Luminous Moisture Satin Lipstick Shade 12 Strawberry Kiss
Amazing Deal
12.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Lipstick creamy, properties: moisturising
LUMENE Luminous colour Lipliner Shade 2 Choco Oat
8.19 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Contour Pencil - for irresistible lips, for long-lasting lipstick - 744.55 €/100 g
LUMENE Lip Glow Oil Balm SPF30Shade 1 Fudge 10 g
13.99 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Lip Gloss - gives your lips charming shimmer and glow - 139.90 €/100 ml