Lumene
We can deliver Lumene products on the same day! Most products are in stock, so you don't have to wait. Place your order from the comfort of your home and have it delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Why shop anywhere else but on Alza.cz?
Continue
All from 262
LUMENE Luminous colour Lipliner Shade 3 Twinflower
Amazing Deal
8.19 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Contour Pencil - for irresistible lips, for long-lasting lipstick - 744.55 €/100 g
LUMENE Nordic Clear Balancing Daily Serum 30 ml
Amazing Deal
20.90 €
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 69.67 €/100 ml
LUMENE Nordic C Brightening Day Fluid Mineral SPF30 50 ml
Amazing Deal
19.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen - immediate brightening and skin tone unifying effect
LUMENE Haircare Nordic-C Strength & Shine Conditioner 290 ml
10.90 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: regeneration, nutrition and strengthening, best for hair type: soft, damaged and dry - 3.76 €/100 ml
LUMENE Haircare Nordic Bloom colour & Vitality Conditioner 290 ml
Amazing Deal
10.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: regeneration, nutrition and strengthening, best for hair type: coloured Hair, soft and dry - 3.76 €/100 ml
LUMENE Luminous colour Lipliner Shade 4 Heather
8.19 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Contour Pencil - for irresistible lips, for long-lasting lipstick - 744.55 €/100 g
LUMENE Matte Oil-Control Foundation SPF20 Shade 0,5 Light
14.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up high coverage, dermatologically tested and long-lasting, tone light, suitable for sensitive, oily and mixed skin, creamy consistency, lasts up to under 24 hours, the...
LUMENE Basic Cleansing Puhdas Deeply Purifying Toner 400 ml
11.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Tonic - for cleansing the skin, ideal for sensitive, mixed, dry and mature skin types - 2.98 €/100 ml
LUMENE Nordic C Glow Boost Eye Serum 10 ml
17.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Serum - - 179 €/100 ml
LUMENE Blur Even Cover Foundation Shade 00 30ml
13.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up high coverage, long-lasting, non-comedogenic and perfume-free, tone light, suitable for oily, normal, mixed, dry and mature skin, liquid consistency, lasts up to under 24...
LUMENE Primers & Concealers Illuminating Highlighter Pen 2 Medium
11.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Corrector light Coverage, tone medium, dermatologically tested and long-lasting, creamy consistency, suitable for sensitive, dry and mature skin, lasts up to under 24 hours,...
LUMENE Primers & Concealers Natural Glow Moisturizing & Illuminating Primer
13.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Corrector light Coverage, dermatologically tested and long-lasting, creamy consistency, suitable for sensitive, dry and mature skin, lasts up to under 24 hours, product belongs to...
LUMENE Primers & Concealers Matte Oil-Control Primer
12.90 €
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Corrector light Coverage, dermatologically tested and long-lasting, creamy consistency, suitable for sensitive, dry and mature skin, lasts up to under 24 hours, product belongs to...
LUMENE Natural Glow Skin Tone Perfector Shade 3 Coral Blush
10.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Blush - long-lasting, suitable for sensitive, dry and mature skin, creamy consistency, contouring, smoothing and moisturising, lasts up to under 24 hours, product belongs to vegan...
LUMENE Haircare Nordic Volume Volume & Lift Conditioner 290 ml
11.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: regeneration, nutrition and strengthening, best for hair type: soft, damaged and dry - 4.10 €/100 ml
LUMENE Nordic Hydra Cleansing Hydration Boost Toner 150 ml
11.90 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Tonic - for cleansing the skin, ideal for sensitive, mixed, dry and mature skin types - 7.93 €/100 ml
LUMENE Basic Cleansing Puhdas Deeply Purifying Micellar Water 400 ml
9.59 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Micellar Water -, for mature skin, for dry and sensitive skin, removes make-up and cleanses - 2.40 €/100 ml
LUMENE Luminous colour Lipliner Shade 8 Lingonberry
8.29 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Contour Pencil - for irresistible lips, for long-lasting lipstick - 753.64 €/100 g
LUMENE Klassikko Face Care Soothing Eye Cream 15 ml
8.79 €
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 58.60 €/100 ml
LUMENE Haircare Nordic Volume Boost Style & Care Mist 150 ml
12.90 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Styling Spray - vegan, for all hair types, light hold, volume 150 ml - 8.60 €/100 ml
LUMENE Primers & Concealers BlurBlur Longwear Matte Primer 20 ml
16.39 €
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Primer - non-comedogenic, balances oily skin, lasts under 24 hours makeup type: vegan, volume 20 ml, package includes applicator - 81.95 €/100 ml
LUMENE Invisible Illumination Liquid Bronzer Summer Glow
22.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bronzer - dermatologically tested and long-lasting, suitable for sensitive, mixed and dry skin, liquid consistency, lasts up to under 24 hours, product belongs to vegan cosmetics,...
LUMENE CC colour Correcting Powder Shade 2
16.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Powder coverage, dermatologically tested and long-lasting, shade: medium, suitable for sensitive and mixed skin, compact consistency, lasts up to under 24 hours, product belongs to...
LUMENE Basic Cleansing Puhdas Deeply Purifying Micellar Gel Cleanser 250 ml
9.19 €
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel -, suitable for mature skin, suitable for dry skin, suitable for sensitive skin - 3.68 €/100 ml