Dermocosmetics Showroom Bratislava - Nivy
This page includes all products from category Dermocosmetics that are in stock in our store Showroom Bratislava - Nivy.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Save your time and shipping costs. All products from this category can be purchased online and picked up right after in our store.
Select a branch or a city
All from 46
DUCRAY Kelual DS Anti-Dandruff Shampoo 100 ml
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for fine, damaged, dry, wavy, curly, weak and thinning hair, anti-dandruff, volume 100 ml, dermo - 15.90 €/100 ml
BIODERMA Atoderm Shower Oil 1 l
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Oil - unisex for children, suitable for dry skin, soothing, no artificial colours, dermo, 1000 ml volume - 2.29 €/100 ml
LA ROCHE-POSAY Cicaplast Baume B5+ 100 ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for children for both men and women, moisturising, regenerating and soothing, suitable for sensitive, normal, combination, dry and mature skin, with vitamins,...
CERAVE Foaming Cleanser Gel 473 ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, for normal skin - 4.21 €/100 ml
Vichy Dercos Anti-dandruff Shampoo for a Sensitive Scalp 200ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, hydrates, anti-dandruff, volume 200 ml, dermo, paraben-free and with vitamins - 9.95 €/100 ml
BIODERMA Atoderm Ultra-nourishing Moisturising Cream 500 ml
21.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for children for both men and women, moisturising, suitable for sensitive, normal and dry skin, fragrance-free, dermo, applicable for: dry skin, 500 ml volume -...
LA ROCHE-POSAY Cicaplast Baume B5+ 40 ml
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Body Cream - for children for both men and women, moisturising, regenerating and soothing, suitable for sensitive, oily, normal, combination, dry and mature skin, with vitamins,...
VICHY DERCOS DS Anti-Dandruff Shampoo – For Oily Hair 390 ml
27.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid, for oily and normal hair, paraben-free and enriched with vitamins, 390 ml, dermo - 7.15 €/100 ml
BIODERMA Sensibio H2O 500 ml
14.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Micellar Water -, removes make-up and cleanses - 2.98 €/100 ml
VICHY DERCOS DS Anti-Dandruff Shampoo - OILY 390ml - REFILL
23.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid, for all hair types, volume 390ml, dermo - 6.13 €/100 ml
BIODERMA Atoderm Gel Douche 1l
20.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - for children unisex, suitable for sensitive and dry skin, cleaning, moisturising and soothing, perfect for: dry skin, alcohol-free, paraben-free and fragrance-free,...
VICHY DERCOS DS Anti-Dandruff Shampoo - DRY HAIR 390ml
27.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid, for dry hair, paraben-free, volume 390ml, dermo - 7.15 €/100 ml
CERAVE Hydrating Cleanser 473 ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Milk – cleanses and moisturises without compromising the protective barrier of the face and body - 4.21 €/100 ml
AVENE Eau Thermale Thermal Spring Water 300 ml
11.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Lotion for cleansing or final cleansing of the face, ideal for skin type: sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature - 3.97 €/100 ml
BIODERMA Nodé DS + Shampoo 125ml
16.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shampoo - liquid (classic), for normal hair, anti-dandruff, volume 125 ml, dermo - 13.52 €/100 ml
BIODERMA Sensibio Gel moussant 500 ml
20.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex - 10.45 €/100 ml
CERAVE Cleansing gel against imperfections 473 ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex - 4.21 €/100 ml
BIODERMA Atoderm Shower Gel 500 ml
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shower Gel - unisex, suitable for sensitive and dry skin, moisturising, hypoallergenic, softening and soothing, no artificial colours, sulphate-free and ph neutral, formula: dermo,...
CERAVE SA Refining Cleansing Gel 473ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, for normal skin, suitable for dry skin - 4.21 €/100 ml
LA ROCHE-POSAY Effaclar Purifying Foaming Gel 400 ml
19.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, suitable for sensitive skin - 4.98 €/100 ml
BIODERMA Sensibio H2O Original Micellar Water 850 ml
22.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Micellar Water - for normal skin, for dry and sensitive skin, removes make-up and cleanses - 2.69 €/100 ml
VICHY Homme 96H Anti-odor detranspirant 50 ml
15.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Deodorant - for men, roll-on, antibacterial and refreshing, long-lasting, volume: 50 ml - 31.80 €/100 ml
CERAVE Moisturising Lotion 473 ml
20.90 €
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Milk - for normal skin, for dry skin, - 4.42 €/100 ml
AVENE Spray for the whole family SPF50+ 400 ml
38.90 €
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Sun Spray -, the sun protection factor will provide your skin with very strong UVB protection - 9.73 €/100 ml