Dermocosmetics
Dermocosmetics – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 1,479
PHYTO colour Conditioner for coloured hair 175 ml
12.90 €
Currently Unavailable
Conditioner gives the following effect: gloss, hydration, easy combing and protection, best for hair type: coloured Hair - 7.37 €/100 ml
SAFFEE SensiDerm Restoring Eye Contour Cream 15 ml
16.90 €
Currently Unavailable
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 112.67 €/100 ml
PHYTO 7 Elixir Universal Enhancing Oil 100 ml
21.59 €
Currently Unavailable
Hair Oil for coloured Hair, for all hair types, normal, damaged and dry, leave-in care, effect: hydration, nutrition, regeneration, strengthening, gloss, softness and smoothing,...
CRESCINA Transdermic shampoo against thinning hair 500 ml
42.90 €
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, anti-hair loss, volume 500 ml, dermo, with keratin - 8.58 €/100 ml
PHYTO Plage Rehydrating After-sun Shampoo 250 ml
10.16 €
Currently Unavailable
Shampoo - liquid (classic), for all hair types, hydrates, repair effect, deep cleansing, for extra shine, volume 250 ml, dermo, no artificial colours, silicone-free and...
PHYTO Plage The Icon Protective Oil 100 ml
11.80 €
Currently Unavailable
Hair Oil for for all hair types, leave-in care, effect: nutrition, easy combing and smoothing, 100 ml volume, for women - 11.80 €/100 ml
SAFFEE SensiDerm Moisturising Micellar Water 200 ml
12.50 €
Currently Unavailable
Micellar Water -, removes make-up and cleanses - 6.25 €/100 ml
SAFFEE ClearDerm Anti-blemish Micellar Water 200 ml
11.90 €
Currently Unavailable
Micellar Water -, removes make-up and cleanses - 5.95 €/100 ml
MUSTELA Multifunctional balm BIO 75ml
11.90 €
Currently Unavailable
Balm multipurpose cream - 15.87 €/100 ml
SAFFEE SensiDerm Soothing Relief Cream 50 ml
21.90 €
Currently Unavailable
Face Cream unisex daily and night, skin type: sensitive, normal and dry, effect: moisturising, 50 ml - 43.80 €/100 ml
SAFFEE ClearDerm Spot Gel 15 ml
11.50 €
Currently Unavailable
Face Gel -, dermo, daily and night, with a volume of 15ml, suitable for unisex, for oily and mixed skin type(s) - 76.67 €/100 ml
EUCERIN UreaRepair Christmas 2026 175 ml
32.59 €
Currently Unavailable
Cosmetic Gift Set - includes hand cream and foot cream
In the category Dermocosmetics on Alza.sk, we currently have a total of 1479 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Dermokosmetika
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Dermokozmetika