Washer Fluids
Washer Fluids – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.sk.
Continue
All from 32
Sonax Winter washer fluid - concentrate 5l
32.09 €
6.42 €/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid preventing nozzles from freezing and wiping the wipes, with the fragrance of lemon - 6.42 €/1 l
Sonax Winter washer fluid -20°C 5l
16.89 €
3.38 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - ready to use, volume 5000 ml - 3.38 €/1 l
Sonax Winter washer fluid - concentrate 1l
7.99 €
7.99 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - preventing the nozzles and the wipers from freezing, with the smell of lemon - 7.99 €/1 l
Sheron Nano Protect winter washer fluid -22 °C, 4l
7.09 €
1.77 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - ready to use, volume 4000 ml - 1.77 €/1 l
Happy Car Winter washer fluid -20 °C, 5l
5.42 €
1.08 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - ready to use, volume 5000 ml - 1.08 €/1 l
Happy Car Winter washer fluid -40 °C, 5l
9.29 €
1.86 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - ready to use, volume 5000 ml - 1.86 €/1 l
COYOTE Winter fluid -20°C 5L READY
6.79 €
1.36 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - ready to use, volume 5000 ml - 1.36 €/1 l
Sheron Rally winter washer fluid -30 °C, 4l with Rain Off effect
7.89 €
1.97 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - ready to use, volume 4000 ml - 1.97 €/1 l
Sheron Lady winter washer fluid -22 °C, 4l
6.19 €
1.55 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - ready to use, volume 4000 ml - 1.55 €/1 l
Happy Car Winter washer fluid -40 °C, 3l
6.19 €
2.06 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - ready to use, volume 3000 ml - 2.06 €/1 l
Happy Car Winter washer fluid -20 °C, 3l
4.79 €
1.60 €/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - ready to use, volume 3000 ml - 1.60 €/1 l
Sonax Winter Washer Fluid -20°C 2l
9.99 €
5 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - ready to use, volume 2000 ml - 5 €/1 l
SHERON Winter washer -30 °C 3 l
6.49 €
2.16 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - ready to use, volume 3000 ml - 2.16 €/1 l
SHERON Winter washer fluid -30 °C, 5 l
New arrival
10.25 €
2.05 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - ready to use, volume 5000 ml - 2.05 €/1 l
COYOTE Winter Coolant -20°C Spicy Pumpkin 4 l
New arrival
6.63 €
1.66 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - 1.66 €/1 l
COYOTE PET Winter Coolant -20°C Lemon 5 l
New arrival
6.56 €
1.31 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - 1.31 €/1 l
COYOTE Winter Coolant -20°C 4 l
New arrival
5.72 €
1.43 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - 1.43 €/1 l
COYOTE Winter Coolant -30°C 4 l
New arrival
7.37 €
1.84 €/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Windshield Wiper Fluid - 1.84 €/1 l
Dr. Wack Super Screenwash washer fluid, concentrate 1:100, 250 ml
13.99 €
55.96 €/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Windshield Wiper Fluid - concentrate, volume 250 ml - 55.96 €/1 l
ACI BlueStar washer antifreeze 5 l, up to -40 °C
11.49 €
2.30 €/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Windshield Wiper Fluid - 2.30 €/1 l
Dr. Wack Super Screenwash Concentrate 1:100, 40 ml
3.39 €
84.75 €/l
In stock > 20 pcs at the supplier's
Windshield Wiper Fluid - 84.75 €/1 l
Skoda winter windscreen washer fluid 1 l
11.89 €
11.89 €/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Windshield Wiper Fluid - ready to use, volume 1000 ml - 11.89 €/1 l
In the category Washer Fluids on Alza.sk, we currently have a total of 32 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručit do České republiky? Jdi na
Nemrznoucí směsi do ostřikovačů
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Téli szélvédőmosó folyadékok