65" Sharp 65GR8265E
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 82 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 82 W
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology QLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG, Dolby Vision IQ
Maximum brightness 500 nt
Operating system
Operating system Google TV
Application
Global applications NETFLIX, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Light sensor
SMART functions HbbTV
Gaming features AMD FreeSync
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Total number of HDMI ports 4 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 83.9 cm
Depth without stand 7.4 cm
Base width / leg spacing 76 cm
VESA mounting 400×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 12 W
Audio formats DTS Virtual:X, Dolby Atmos, Dolby Digital AC4, Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package Smart with solar charging
Package contents Removable stand
Code:  WSA387d4c3
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
MORAVIA Consulting spol. s r.o., [email protected], Olomoucká 83, CZ-627 00 Brno
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Sharp 65GR8265E
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Sharp 65GR8265E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Sharp 65GR8265E
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Sharp 65GR8265E