65" Samsung UE65M80H
Price with Cashback
Benefits of Pre-Orders:
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology Mini LED
Backlight Mini LED
Other screen features HDR
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian
Model year
Model year 2026
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, LepšíTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Bixby
TV functions
Multimedia features PIP (Picture In Picture)
SMART functions HbbTV, Voice control, Art gallery
Gaming features GAME MODE, AMD FreeSync Premium Pro
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
WiFi standards WiFi 6E
Audio-video connectors HDMI s eARC
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.1 ports 3 ×
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 1 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 144.41 cm
TV height 83.12 cm
TV depth 7.68 cm
TV weight 14 kg
Height without stand 83.12 cm
Depth without stand 7.68 cm
Base width / leg spacing 100.46 cm
Package width 157.8 cm
Package height 93 cm
Box depth 88.22 cm
Package weight 19.8 kg
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats DTS Digital Surround
Other audio features Motion-tracking sound, Automatic volume control
Package contents
Control in package Smart with voice control
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode D
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 170 W
Typical power consumption 65 W
Code:  WR173u3
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Samsung UE65M80H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Samsung UE65M80H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Samsung UE65M80H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Samsung UE65M80H