65" Panasonic TV-65Z80BEZ
Show alternatives
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 102 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 1 W
Maximum power consumption 132 W
Typical power consumption 102 W
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG
Colour depth 10 bit
Operating system
Operating system Custom OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian, English
Model year
Model year 2025
Application
Czech apps SledováníTV, LepšíTV
Slovak apps SledováníTV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan, Calman Ready
SMART functions Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Audio-video connectors HDMI 2.1, HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.1 ports 2 ×
Number of HDMI 2.0 ports 1 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 144.4 cm
TV height 86.4 cm
TV depth 24.9 cm
TV weight 23.5 kg
Height without stand 82.4 cm
Depth without stand 4.7 cm
Base width / leg spacing 16 cm
VESA mounting 300×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 24 W
Audio formats Dolby Atmos
Other audio features Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Smart with voice control
Code:  WX244g09
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" Panasonic TV-65Z80BEZ
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Panasonic TV-65Z80BEZ
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Panasonic TV-65Z80BEZ
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Panasonic TV-65Z80BEZ