65" LG OLED65M49
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Typical power consumption 111 W
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Model year
Model year 2024
Application
Czech apps Oneplay
Voice assistant compatibility Apple Home Kit
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features Ideal for PlayStation 5
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 83.6 cm
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 60 W
Audio formats Dolby Digital AC4, Dolby Digital Plus (E-AC-3), Dolby Digital AC3
Code:  WK601737
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" LG OLED65M49
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" LG OLED65M49
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" LG OLED65M49
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" LG OLED65M49