65" LG 65UR80006
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 81 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Colour depth 8 bit
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2023
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Apple AirPlay2
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 83.8 cm
Depth without stand 5.77 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Package contents
Control in package Classic
Code:  WK612e165b
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 65" LG 65UR80006
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" LG 65UR80006
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" LG 65UR80006