55" Samsung QE55S95H
Screen size and resolution
Diagonal 55 " (139.7 cm)
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Backlight Direct
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 4 ×
Dimensions and weight
TV width 122.46 cm
TV height 70.63 cm
TV depth 1.1 cm
TV weight 13.8 kg
Height without stand 70.63 cm
Depth without stand 1.1 cm
Base width / leg spacing 36 cm
Package width 143.2 cm
Package height 81.8 cm
Box depth 16.5 cm
Package weight 33.1 kg
VESA mounting 400×300
Audio
Speaker performance 70 W
Package contents One Connect box, Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 400 W
Typical power consumption 84 W
Code:  WR173k11
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Samsung QE55S95H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Samsung QE55S95H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Samsung QE55S95H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Samsung QE55S95H