55" Samsung QE55QN70H
Price with Cashback
Benefits of Pre-Orders:
  • Guaranteed purchase - When the goods are in stock, nobody will snatch your piece.
  • No worries - You don't have to check the availability, we'll do it for you.
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 55 " (139.7 cm)
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Edge
Other screen features HDR
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian
Model year
Model year 2026
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
TV functions
Multimedia features PIP (Picture In Picture)
SMART functions HbbTV, Voice control, Art gallery
Gaming features GAME MODE, AMD FreeSync Premium Pro
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
WiFi standards WiFi 6E
Audio-video connectors HDMI s eARC
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.1 ports 3 ×
Data and system connectors USB, CI+
Dimensions and weight
TV width 123.21 cm
TV height 70.88 cm
TV depth 2.57 cm
TV weight 13.8 kg
Height without stand 70.88 cm
Depth without stand 2.57 cm
Base width / leg spacing 91 cm
Package width 136.9 cm
Package height 81.9 cm
Box depth 12.7 cm
Package weight 18.5 kg
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black, Silver
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats DTS Digital Surround
Other audio features Motion-tracking sound, Automatic volume control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 200 W
Typical power consumption 62 W
Code:  WR173k3
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" Samsung QE55QN70H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Samsung QE55QN70H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Samsung QE55QN70H
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Samsung QE55QN70H