55" KIVI 55U740NB
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 75 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Colour depth 10 bit
Operating system
Operating system Android TV
Model year
Model year 2022
Application
Czech apps Vodafone TV
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 72 cm
Depth without stand 8.2 cm
Base width / leg spacing 108.4 cm
VESA mounting 400×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Package contents
Control in package Classic
Code:  WK50b1
Links: Product Fiche
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 55" KIVI 55U740NB
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" KIVI 55U740NB
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" KIVI 55U740NB
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" KIVI 55U740NB