43" Sharp 43GP6265E
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 52 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Screen size and resolution
Diagonal 43 " (109.22 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2025
Application
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Skylink Fast Scan
SMART functions Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Total number of HDMI ports 4 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 56.2 cm
Depth without stand 8.2 cm
Base width / leg spacing 93.1 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Silver
Audio
Speaker performance 24 W
Audio formats Dolby Digital AC4, Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Sound quality by brand Harman and Kardon
Package contents
Control in package Classic
Code:  WSA309k8
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
MORAVIA Consulting spol. s r.o., [email protected], Olomoucká 83, CZ-627 00 Brno
Show more
Related categories
Chcete doručit zboží do Česka? Prohlédněte si 43" Sharp 43GP6265E
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" Sharp 43GP6265E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" Sharp 43GP6265E
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Sharp 43GP6265E